Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

15 Mayıs 2020 @ 10:00 - 12:00

Online Ücretsiz Webinar: ilişki şiddeti

Salgın sürecinde, Mart ayı İstanbul verilerine bakıldığında, aile içi şiddet olayları geçen yılın aynı ayına göre %38,2 arttı!

İlişki şiddeti hem bireysel hem de toplumsal düzeyde çok büyük hasarlar bırakan, ivedilikle tüm toplum tarafından ele alınması gereken önemli bir sorun. Ve karantina sürecinde dünyanın dört bir tarafında eşler arasında yaşanan şiddetin arttığına da acı bir gerçek. Aile içinde özellikle de ilişkilerde şiddetin ne olduğunu anlamak ve şiddeti önleme ve korunma yolları ile ilgili araştırma temelli bilgi ve önerilerimizi siz meslektaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. Böylelikle şiddet ya da şiddet tehlikesi altındaki danışanlarınıza, destek verebilmek ve koruyucu önlemlerin alınmasını sağlamada siz ruh sağlığı uzmanlarını bilgilendirmek istiyoruz.

İlişki Şiddeti Webinar programında paylaşılacak konular aşağıdaki gibidir:

  • İlişkide şiddeti gerçeği ve TR’deki durum
  • İlişki şiddeti konusundaki Gottman araştırmaları
  • Durumsal şiddetle nasıl çalışılacağı
  • Karakterolojik şiddet türleri
    • Pitbullar ve Kobralar
  • Karakterolojik şiddetle karşılaşılması halinde ruh sağlığı uzmanlarının yapması gerekenler
Eğitimcilerimiz Hakkında

Uzman Psikolog Filiz Kaya, İstanbul Ünivesitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Tıp yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve evlilik terapisi eğitimlerini, John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Sertifikalı Gottman Çift Terapisti aynı zamanda yöntemin eğiticisidir. Meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan Kaya, son yıllarda çalışmalarını çiftler ve performans geliştirme konularında sınırlamıştır.

Psikolog Dr. Özge Altan Aytun, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak ve doktora eğitimini de İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde tamamlamıştır. Türkiye’de Gottman Enstitüsü tarafından onaylı iki terapistten biri olan Aytun, Gottman metodu ile özellikle çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk ve boşanma konularında çalışmakta, uzmanları eğitmekte ve süpervizyonlar düzenlemektedir.

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
E-posta:
kayit@psikolojistanbul.com
Website:
www.psikolojistanbul.com

Mekan

Online Zoom Platformu