HAKKIMIZDA

Uzman Ekibimiz


 • Uzm. Psk. Filiz Kaya Ataklı
  Yetişkin ve Çift Terapisti
  Gottman Çift Terapisi Usta Eğitmeni ve Danışmanı
  filiz@psikolojistanbul.com
  Filiz Kaya, Psikoloji İstanbul’un kurucularındandır. Yeşilköy Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Kaya, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Bilimler yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve Evlilik Terapisi eğitimlerini John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Gottman Çift Terapisti ve yöntemin Usta Eğitmeni (Master Trainer) ünvanına sahiptir. Meslek eğitimleri içinde Gottman Çift Terapisi, Sensorimotor Psikoterapi, Aile Terapisi, Enerji Terapisi, Mental Training, Çözüm Odaklı Terapi, NLP, EMDR, PACT ve Duygu Odaklı Terapi yer alan Kaya, meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan bir psikoterapist ve eğitmendir. Çiftlerle çalışmalarını Maraton Terapi ile Psikoloji İstanbul’da sürdürmektedir. Oyuncularla “Karakter Tasarım” odaklı çalışmalar yapmakta, oyunculuk ve performans geliştirme üzerine dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitimler vermektedir.
 • Psikolog Dr. Özge Altan Aytun
  Yetişkin ve Çift Terapisti
  Gottman Çift Terapisi Usta Eğitmeni ve Danışmanı
  ozge@psikolojistanbul.com
  Psikoloji İstanbul’un kurucularından olan Aytun, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak, doktora eğitimini ise İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aytun, psikolojik travmalar, kendine zarar verme, ve duygu regülasyonu konularında önemli araştırma, proje ve yayınlara imza atmıştır. John ve Julie Gottman’dan aldığı eğitimlerin ardından bu yöntemin Türkiye’deki ilk sertifikalı çift terapistlerinden biri olmuştur. Gottman Enstitüsü tarafından onaylı bir Master Trainer (Usta Eğitmen) ve Consultant (Danışman) olan Özge Altan Aytun, çiftlerle Maraton Çift Terapisi ve İlişki Atölyeleri düzenlemekte, uzmanlar için Çift Terapisi Eğitimleri ve Süpervizyonları vermektedir. Çiftlerle ve yetişkinlerle çalışmalarında Gottman çift terapisi, Duygu Odaklı Terapi, PACT, Sensori-motor Psikoterapi ve Aile terapisi, EMDR, bilişsel terapi yaklaşımlarından yararlanmakta özellikle travma, çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk, şiddet ve boşanma konularında çalışmaktadır. Halen, Psikoloji İstanbul’da psikoterapist, eğitmen ve proje geliştirici olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
 • Nilüfer Devecigil
  Eğitmen, Yazar
  nilufer@psikolojistanbul.com
  Nilüfer Devecigil, Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde Transpersonal Counseling Psychology eğitimi almıştır. Eğitimi boyunca Deneyimsel Oyun Terapisti yaratıcıları Carol ve Byron Norton ve travma uzmanlığı ile tanınan Pat Ogden ile çalışma imkanı bulan Devecigil, Amerika’da çeşitli klinik ve devlet okullarında çocuklarla oyun terapisi uygulamalarında bulunmuştur. Çocukla ebeveyn arasındaki bağlanma ve çocuklarda travmanın etkileri ve oyun terapisi konusunda da ülkemizdeki sınırlı sayıdaki uzmanlardan biridir. Beyond Consequences and Logic ve Aware Parenting enstitülerinin Türkiye’deki uzman eğitmenidir. Yetişkinlikte bağlanma ve Bilinçli Farkındalık (Mindfullness) alanlarında da eğitimler vermekte olan Devecigil, Psikoloji İstanbul’da uzmanlar için Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimlerini gerçekleştirmektedir. Nilüfer Devecigil aynı zamanda “Işığın Yolu” kitabının yazarıdır.
 • Uzm. Psk. Birgül Geyimci
  Yetişkin ve Çift Terapisti
  birgul@psikolojistanbul.com
  Psikoloji İstanbul’un ortaklarından olan Birgül Geyimci, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuş, uzmanlık derecesini de İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlayarak almıştır. Yetişkinlerle ve çiftlerle çalışmalarında Gottman Çift terapisi, PACT, Aile terapisi, EMDR, Çözüm Odaklı ve Duygu Odaklı Terapi yaklaşımlarından yararlanmakta özellikle travma, yas, depresyon, çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık ve boşanma konularında çalışmaktadır. Aldatma Eğilimi, Kıskançlık ve Bağlanma Stilleri Üzerine Etkisi konulu araştırması 2010 yılında Antalya 5. World Conference on Psychology, Counseling and Guidance Konferansında sunulmuştur. Meslek hayatı boyunca psikoloji alanında çeşitli projelerde görev almış, çeşitli kurumlarda İnsan Kaynakları Uzmanı, Psikolog ve Eğitmen olarak çalışmış olan Geyimci, 2008 yılından itibaren Psikoloji İstanbul bünyesinde psikoterapist, eğitmen ve yönetici olarak çalışmalarını yürütmektedir.
 • Uzm. Psk. Zeynep Polat Turner
  Yetişkin, Çift Terapisti
  zeynep@psikolojistanbul.com
  İstanbul Bilgi Üniversitesinden mezun olan Polat, Prof. Mehmet Z. Sungur’un bireysel ve aile görüşmelerinde, 2 sene boyunca ko-terapist olarak eğitim ve süpervizyon görmüştür. 3 yıl boyunca çeşitli Avrupa Birliği Projelerinde görev yapan Polat, kültürlerarası iletişim, göç ve asimilasyon olguları üzerine çalışmıştır. 2010 yılında ABD’de San Francisco State University Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlamış, ABD’de kaldığı 4 yıl suresince çeşitli kliniklerde ergen ve yetişkinlerle çalışmıştır. Polat’ın tez konusu Kendilik Psikolojisi yaklaşımıyla transseksüel bireylerde özgüven geliştirme üzerinedir. Psikodinamik terapi, bilisel davranışçı terapi, rüya analizi, nesne ilişkileri, pozitif psikoloji, duygu odaklı terapi ve gottman çift terapisi yaklaşımlarını kullanmaktadır. Yaratıcılık, yeme ve beden-imaj bozuklukları, çocukluk çağı travmaları, LGBT popülasyonuna özgü sorunlar, kronik hastalıklarla basa çıkma, ilişki problemleri ve kültüler arası çatışma özellikle çalıştığı alanlardır.
 • Psk. Merve Ağırbaşlı
  Asistan, Psikolog
  merve@psikolojistanbul.com
  Özyeğin Üniversitesini başarı bursu ile okuyup okulu onur öğrencisi olarak tamamlayan Ağırbaşlı, şu anda Işık Üniversitesi yetişkin alt dalında klinik psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir. PsiChi kuruluşunun Türkiye’deki kurucu üyelerinden olan Ağırbaşlı lisans hayatı boyunca psikolojinin birçok farklı dalında staj, proje ve laboratuvar çalışmalarında görev almış, başarı bursu kazandığı Fransız Lape hastanesinde mesleki stajını tamamlamış ve AÇEV gibi birden fazla vakıfta gönüllülük yapmıştır. Prof. Dr. Nazlı Baydar’ın Eşler Arasında Çatışma Çözümü Süreçlerinin Güçlendirilmesi ve Dr. Gizem Arıkan’ın Güvenli Çember Ebeveynlik Eğitim Programı ile Anne-Çocuk Arasındaki Bağlanma İlişkisinin Güçlendirilmesi TÜBİTAK projelerinde de görev alan Ağırbaşlı, Erasmus programıyla gittiği Litvanya’da birçok farklı kültürü tanıyıp gözlemleme fırsatına erişmiş ve program sırasında kültürlerarası romantik ilişkilerle ilgili bir de araştırma çalışması yürütmüştür. Gottman Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi, Duygu Odaklı Bireysel Terapi, DOT, PACT, ÇETAD Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozuklukları Temel Eğitimi ve Doğan Şahin’den Dinamik Psikoterapi eğitimlerini tamamlayan Ağırbaşlı ayrıca John ve Julie Gottman’dan ‘Aldatma ve Travma ile Çalışmak’ eğitimini almıştır. Halen, Psikoloji İstanbul’da çiftlerle çalışmakta ve aynı zamanda eğitim ve araştırma projeleri yürütmektedir.
 • Uzm. Psk. Ufkun Akbulut
  Oyun Terapisti
  ufkun@psikolojistanbul.com

  Uzman psikolog ve oyun terapisti Ufkun Akbulut, 2002 Yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan hemen sonra farklı gelişen çocuklar ve aileleriyle çalışmaya başlamıştır. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Özel Eğitim bölümünde otizm davranış kontrol listelerinin karşılaştırıldığı tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. On yıldan uzun süre çeşitli kurumlarda farklı gelişen çocuklarla çalışmaya devam ettikten sonra Deneyimsel Oyun Terapisti eğitimini tamamlamıştır. Şu an Profesyonel Düzey Deneyimsel Oyun Terapisti olarak çocuklar ve ailelerle çalışmalarına devam etmektedir. Meslek yasamı boyunca çocuk ve ailelerle çalışmaya yönelik çeşitli eğitimler almaya devam etmiştir. Travma ve beden odaklı Somatik Deneyimleme eğitimini tamamlamıştır. Ergen ve yetişkinlerle bu yaklaşımı temel alan çalışmalar yapmaktadır. Psikoloji İstanbul’da oyun terapisi çalışmalarına devam emektedir.

 • Klinik Psk. Ece Ellialtıoğlu
  DOT Uygulayıcısı, Aile Danışmanı
  ece@psikolojistanbul.com

  Ece Ellialtıoğlu, başarı bursu ile okuduğu Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Klinik Psikoloji yüksek lisans programını “Sosyal Fobi ve Mükemmeliyetçilik Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” konulu proje ile İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Masterson Enstitüsü Türkiye ve özel psikiyatri kliniklerinde stajyer olarak gözlem ve çalışma yapma fırsatı bulmuştur. Bunların yanı sıra, AÇEV, UCİM ve Kartal Belediyesi’ne bağlı Kadın Dayanışma Merkezi’nde gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Nilüfer Devecigil ve Byron Norton’dan almış olduğu Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Ve 2. Düzey eğitimlerini tamamlayarak “Deneyimsel Oyun Terapisi Uygulayıcısı” olmuştur, aynı zamanda Deneyimsel Oyun Terapisi eğitim asistanı olarak görev almaktadır. Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı eğitimi ve Masterson Enstitüsü Türkiye’de Masterson Yaklaşımı Psikanalitik Psikoterapi eğitimini tamamlamıştır. WISC-4 ve Denver-2 testlerinin gerekli eğitimlerini alarak bu testlerin uygulayıcısı ve değerlendiricisi olmuştur. Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Deneyimsel Oyun Terapisi ile çocuklarla olan çalışmalarını sürdürmektedir.