Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul

Evlilik Öncesinde Hazırlık

Düğün Listesi

Mutlu Bir Beraberlik için Evliliğe Hazırlanan Çiftler Neler Yapmalı? Çift Terapisi Uzmanları “İlişki Değerlendirme Paketi” ile Çiftlere Bir Ömür Boyu Evliliğin Sırlarını Öğretiyor.

Yeni çiftler güzel düğünlerle dünya evine girerken bütün temenniler onların “bir ömür boyu” mutlu olmaları üzerine. Biz de bu dileklere katılmakla beraber, gözümüzü bir grup istatistikten alamıyoruz.

Biliyor musunuz? Türkiye’de yeni evlenen çiftlerin%40’ı ilk 5 yılda boşanıyor. Evliliğin ilk senesi boşanma oranları da giderek artmakta. O halde bir evliliğin boşanmayla sonuçlanıp sonuçlanmayacağını belirleyen faktörler nelerdir? Ciddi bir ilişki içindeki çiftler evlilik, ayrılık ya da birlikteliklerini olduğu gibi sürdürme kararını nasıl almalıdırlar?

Yapılan araştırmalar, evlilik öncesinde çiftlerin değerlendirilmesi, bilgilendirilmesi ve zorluk yaşayabilecekleri alanlar ilgili destek almalarının çiftlerin boşanma oranını düşüreceği ve ilişki tatminini arttırdığını göstermektedir. Prof. John Gottman’ın yıllarca süren araştırma sonuçları bize çiftler arasında pek çok farklılıklar olduğunu, mutlu çiftlerin ise özellikle ortak olarak yaptıkları bazı şeylerin olduğunu gösteriyor.

Bu araştırmalardan yola çıkarak Psikoloji İstanbul çift terapisi uzmanları bir ilki gerçekleştiriyor ve evlenmek üzere olan çiftlerin ilişkilerini ayrıntılı olarak değerlendiriyor ve mutlu bir evliliğe sahip olmaları gereken becerileri onlara öğretiyor. Gottman çift terapisi uzmanları tarafından yürütülen bu program her biri 80 dakika süren 4 görüşmeden oluşuyor.

Bu programa katılan çiftler uzmanlar tarafından ayrıntılı bir ilişki değerlendirmesinden geçerek, ilişkisinin şu andaki durumu, çift olarak ilişkilerinin güçlü ve gelişmesi gereken yönleri ile gelecekte onları bekleyen riskler ve çözüm yolları ile ilgili bilgi alıyor ve evliliklerini mutlu bir şekilde sürdürme şansı elde ediyorlar.

Evliliklerin en çok olduğu yaz aylarında gerçekleşecek olan bu program temmuz ve ağustos aylarında özel bir paketle çiftlere sunuluyor. Evlenmek üzere olan bir çift iseniz bu hizmetten yararlanabilir, yakınlarınızı evlendirmek üzere iseniz başvurabilir ve yakınlarınıza bu hizmeti bir evlilik hediyesi olarak sunabilirsiniz…

0212 233 28 38 ya da bilgi@psikolojistanbul.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar