HİZMETLERİMİZ

Uzmanlara Özel - Sensorimotor Psikoterapi

Farklı müdahalelerle travma ve travmaya bağlı olarak gelişen problem ve belirtilerin beden ve sinir sistemi üzerindeki etkisinin anlamak ve bunlar üzerinde etkin bir biçimde çalışmak ve travma konusunda APA tarafından önerilen bir psikoterapi yaklaşımı konusunda uzmanlaşmak istiyorsanız, Sensorimotor Psychotherapy Institute Türkiye temsilcisi olarak gerçekleştirdiğimiz programlardan yararlanabilirsiniz.

Beden farkındalığını klinik uygulamaya aktif bir biçimde dahil eden Sensorimotor Psikoterapi (SP), olumsuz deneyimin zihin ve beden üzerindeki psikolojik etkilerinin yanı sıra fiziksel etkilerini de ele alarak iyileşmeye yönelik derin, etkili ve eklektik bir yaklaşım sunar. Konuya ilişkin daha ayrıntılı bilgiye Pat Ogden’ın kurucusu olduğu Sensorimotor Psychotherapy Institue web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dr. Pat Ogden tarafından geliştirilen SP fiziksel eylem, sinir sistemi regülasyonu ve duruş alışkanlıklarını hedefleyerek, beden farkındalığını terapi sürecine aktif olarak dahil eder. SP, olumsuz deneyimin zihin ve beden üzerindeki psikolojik etkilerinin yanı sıra fiziksel etkilerini de ele alarak, iyileşmeyi sağlayan, derin, etkili ve eklektik bir yaklaşım sunar.

Sensorimotor 1. Düzey: Travma Terapisi

Sensorimotor Psikoterapi’nin Travma Odaklı 1. Düzey programında kişiye zarar veren somatik paternleri, çarpık bilişsel süreçleri, tıkanan duygusal işlemlemeyi ve hasarlanmış benlik duygusunu iyileştiren etkili müdahalelerİ öğrenebilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

  • En az 2 yıldır alanda psikoterapi ve danışmanlık hizmeti vermekte olan,
  • Üniversitelerin terapi yapma yetkisi veren Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık, Sosyal Hizmetler lisans programlarından mezun olan,
  • Psikiyatri uzmanı veya
  • Ruh sağlığı alanında uzmanlığını tamamlamış olan aile danışmanı iseniz.

Sensorimotor Süpervizyonları

Sensorimotor Psychotherapy Institute uzmanları tarafından gerçekleştirilen ve Türkçeye ardıl olarak çevirisi yapılan bu süpervizyon programı ile Sensorimotor Psikoterapi uygulama becerilerinizi geliştirebileceksiniz.

Süpervizyon için tıklayınız

Pat Ogden: Travma, Bağlanma ve Utanç Programı

Bu üç günlük seriye katılarak travmayı iyileştirirken bedeni görmeyi, bedeni iyileşme sürecinin odağına almayı, bağlanma ve ilişkisel sorunları çözmede beden odaklı bazı müdahaleleri uygulamayı; utancı danışanın hareketlerinde, postüründe gözlemleyip doğru müdahalelerle zararlı etkilerinden arındırmayı öğreneceksiniz.

Sensorimotor Psikoterapi Enstitüsü (SPI) tarafından kredilendilendirilen bu programa dilediğiniz zaman kayıt olabilir, 3 modülden oluşan programı, Psikoloji İstanbul platformu üzerinden, kendi ritminizde izleyerek, Pat Ogden anlatımı ve Halil İbanoğlu’nun Türkçe tercümesi eşliğinde tamamlayabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

  • Tüm ruh sağlığı bölümleri mezun ve öğrencileri,
  • Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümleri mezun ve son sınıf öğrencileri,
  • Aile hekimleri ve hemşireleri
  • Sosyal bilimler alanlarında çalışan araştırmacılar ve öğretim görevlileri
  • İnsan kaynakları ve çalışan destek birimleri uzmanları.