Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

21 Kasım 2020 @ 10:00 - 22 Kasım 2020 @ 17:00

nefes teknikleri atölyesi
Danışmanlık ve Terapide Rahatlama Tekniği Olarak Nefes

 

Nefes yaşamın başlangıcı, sinir sisteminin ve duygu regülasyonunun en önemli düzenleyicilerinden biridir. Dolayısıyla rahatlama ve nefes egzersizleri, danışmanlık ve terapi süreçlerinin önemli bir bileşeni olmak durumundadır. Ancak ne yazık ki uzmanlık eğitimleri içinde hak ettiği değeri görememekte, terapistlerin otomatik olarak bu beceriye sahip olduğu varsayılmaktadır. Psikoloji İstanbul olarak, bu ihtiyacı görüyor ve konunun önemli bir uzmanı olan Vardha’yı ruh sağlığı uzmanları ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesle buluşturuyoruz.

Bu iki günlük, pratik, beceri edindirme odaklı atölye, katılımcıları etkinliği yüksek olan ve yaygın olarak kullanılan nefes teknikleri konusunda geliştirmektedir. Bu eğitim hem kendi nefes farkındalığınızı geliştirmenizi sağlayacak, hem de danışmanlık ve terapi süreçlerinize hemen entegre edilebileceğiniz müdahaleleri edinmenizi sağlayacak. Nefesimize odaklanacağımız, bu güvenli alanda görüşmek dileğiyle.

Atölyeye kimler katılabilir?

Bu atölye, nefes farkındalığı edinmek isteyen, farklı nefes tekniklerini ve yöntemleriyle sinir sistemi ve duygu regülasyonunu sağlamayı öğrenmek isteyen herkes için tasarlanmıştır.

Atölyenin dili İngilizce olup, İngilizceden Türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

Atölyenin sonunda, Psikoloji İstanbul onaylı katılım belgesi verilecektir.

Vardha Hakkında

Vardha RainerVardha 2002 yılında kendini keşfetmeye ve meditasyona ve başladı. Aktif meditasyonlar ve meditatif terapilerin yanı sıra diğer meditasyon gelenekleri ile başlayarak, yıllar boyunca farklı nefes türleri (Diamondbreath, Biodynamic Breath, Rebirthing, Holotropic Breath, Pranayama ve diğerleri) üzerinde uzmanlaştı. Yıllar içinde kişisel dönüşüm çalışmalarına nefesi nasıl entegre edeceğine dair kendi yöntemini geliştirdi. 2005’te Byron Katie ile tanıştıktan ve eğitimlerini aldıktan hemen sonra, Katie’nin çalışmalarına eğitmen olarak dahil oldu ve halen dünyanın çeşitli ülkelerinde Katie’nin okullarında ve inziva çalışmalarında eğitmenlik yapmaya devam etmektedir. Vardha’nın diğer uzmanlıkları arasında NLP, Transomatic Diyalog, Iyengar Yoga, Sistemik Koçluk ve Gelişim, Öğrenme Koçluğu, Diverse Kişilik Modelleri  (DISC, Graves Values, Reichian Kişilik Tipleri vb.), Reiki ve diğerleri yer almaktadır.

Yaptığı işi “kişinin kendi iç bilgeliği ile yeniden bağ kurması fikrini, yaşamın her kesiminden insanla deneyimleme şansına ve ayrıcalığına sahibim” diye tanımlayan Vardha, dünyanın pek çok yerinde bireyler, gruplar ve şirketlerle çalışmakta, danışmanlık ve eğitimler vermektedir.

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
E-posta:
kayit@psikolojistanbul.com
Website:
www.psikolojistanbul.com

Mekan

Online Zoom Üzerinden
Türkiye + Google Haritalar