Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Mart 7

nefes teknikleri atölyesi
Danışmanlık ve Terapide Rahatlama Tekniği Olarak Nefes

 

Rahatlama ve nefes egzersizleri, danışmanlık ve terapi süreçlerinin önemli bir bileşenidir. Ancak ne yazık ki uzmanlık eğitimleri içinde hak ettiği değeri görememekte, terapistlerin otomatik olarak bu beceriye sahip olduğu varsayılmaktadır. Psikoloji İstanbul olarak, bu ihtiyacı görüyor ve konunun önemli bir uzmanı olan Vardha’yı ruh sağlığı uzmanları ile buluşturuyoruz.

Bu bir günlük, pratik uygulamalar edindirme odaklı atölye, klinisyenleri etkinliği yüksek olan ve en yaygın olarak kullanılan nefes teknikleri konusunda geliştirmektedir. Danışmanlık ve terapi süreçlerine hemen entegre edilebilir olan kısa süreli nefes müdahalelerinden, sadece nefese odaklanılan tüm bir seansa kadar, farklı uygulamaların paylaşılacağı ve katılımcılar tarafından deneyimleneceği bu güvenli alanda görüşmek dileğiyle.

Rahatlama ve nefes egzersizleri aşağıdaki danışan popülasyonlarında, danışmanlık ve terapi süreçlerinin bir bileşeni olarak kullanılmaktadır:

  • Kaygı bozukluklarının tamamı
  • Öfke sorunları
  • Uyku bozuklukları
  • Kronik ağrı
  • Kronik hastalıklar
  • Stres ve strese dayalı tüm sorunlar
Atölyeye kimler katılabilir?

Atölye, kendileri ve danışanları için farklı nefes tekniklerini ve yöntemlerini nasıl kullanacaklarıyla ilgilenen herkes için tasarlanmıştır.

Atölyenin dili İngilizce olup, İngilizceden Türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

Atölyenin sonunda, Psikoloji İstanbul onaylı katılım belgesi verilecektir.

Atölye Ücreti
550 TL + KDV
Vardha Hakkında

Vardha 2002 yılında kendini keşfetmeye ve meditasyona ve başladı. Aktif meditasyonlar ve meditatif terapilerin yanı sıra diğer meditasyon gelenekleri ile başlayarak, yıllar boyunca farklı nefes türleri (Diamondbreath, Biodynamic Breath, Rebirthing, Holotropic Breath, Pranayama ve diğerleri) üzerinde uzmanlaştı. Yıllar içinde kişisel dönüşüm çalışmalarına nefesi nasıl entegre edeceğine dair kendi yöntemini geliştirdi. 2005’te Byron Katie ile tanıştıktan ve eğitimlerini aldıktan hemen sonra, Katie’nin çalışmalarına eğitmen olarak dahil oldu ve halen dünyanın çeşitli ülkelerinde Katie’nin okullarında ve inziva çalışmalarında eğitmenlik yapmaya devam etmektedir. Vardha’nın diğer uzmanlıkları arasında NLP, Transomatic Diyalog, Iyengar Yoga, Sistemik Koçluk ve Gelişim, Öğrenme Koçluğu, Diverse Kişilik Modelleri  (DISC, Graves Values, Reichian Kişilik Tipleri vb.), Reiki ve diğerleri yer almaktadır.

Yaptığı işi “kişinin kendi iç bilgeliği ile yeniden bağ kurması fikrini, yaşamın her kesiminden insanla deneyimleme şansına ve ayrıcalığına sahibim” diye tanımlayan Vardha, dünyanın pek çok yerinde bireyler, gruplar ve şirketlerle çalışmakta, danışmanlık ve eğitimler vermektedir.

Mekan

Radisson Blu Hotel Şişli
19 Mayis Cad. No 2 Şişli
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar