Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Mart 5 @ 20:00 - 23:00

ÜCRETSİZ WEBİNAR: Ayşegül Kalem ile görünmeyen yaramız, Psikolojik Travma

Ne yaşıyoruz, kendimizi nasıl destekleyebiliriz sorularının yanıtlarını arayanlara…

Sizleri, yaşadığımız büyük yıkımın ardından, hemen herkeste oluşan görünmeyen yaraları, yani psikolojik travmayı, zihinlerimizde ve bedenlerimizde neler olduğunu, nasıl bir etki altında olduğumuzu ve kendimizi nasıl destekleyebileceğimizi, Yeni Psikoloji’den Uzm. Klinik Psikolog Ayşegül Kalem’den dinlemeye davet ediyoruz.

“Travmatik nitelikte yaşam olayları bir anda iç ve dış tüm dengelerimizi sarsar. Beynimiz, bedenimiz alışık olduğumuzun dışında işlemeye, tepkiler vermeye başlar. Kendimize yabancılaşıyor gibi hissedebiliriz. Bilinmezlik, kendimizde ne olduğunu bilmemek, anlamamak güven ve kontrol kaybı yaşadığımız hali daha da zorlaştırır. Böylesi zor yaşam olayları karşısında beynimizde, bedenimizde neler olduğunu, neden böyle tepkiler verdiğimizi öğrenmek, kendi sistemimizdeki dalgalanmaları anlamak, tüm duygularımıza alan vererek güveni önce kendi bedenimizde yeniden inşa etmek için ilk adımı oluşturur. Bu anlayışla ve kendimize vereceğimiz destekle yaşanılan acı azalmaz, ancak onu kapsayabilme kapasitemiz artar. Dışarıdaki yıkım, içimizde de yıkım yaratır. Dışarıyı umutla, azimle yeniden inşa edebilmek için, kendimize ihtiyacımız var. Bu niyetle biraraya gelmek üzere sizleri bekliyoruz.”

5 Mart Pazar akşamı 20.00-23.00 arasında Zoom üzerinden gerçekleşecek webinara, psikolojik olarak ne yaşandığını anlamak ve destek verme süreçlerinde anlatmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Ayşegül Kalem Hakkında

 

Uzm. Klinik Psikolog ve öğretim görevlisi olan Ayşegül Kalem, Yeni Psikoloji’nin kurucusudur. 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü Onur Öğrencisi olarak bitirmiştir. 2003’te San Francisco State University, ABD’de Klinik Psikoloji Master eğitimini tamamlamıştır. Bu süre zarfında çeşitli kliniklerde ergenlerle, gençlerle ve yetişkinlerle çalışan Kalem’in tez konusu Ölüm Olgusu ve Ölümcül Hastalarla Terapi üzerinedir. 2016 Ocak ayından itibaren kurucusu olduğu YENİ Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler’de yetişkinlerle, ergenlerle ve çiftlerle danışmanlık hizmetlerini ve alana dair eğitim ve süpervizyon çalışmalarını sürdürmektedir. İlişki problemleri, depresyon, kaygı, travma,ölüm ve yas, kişilik bunalımları, kişisel gelişim ve çeşitli hastalıklarla mücadelede yaşam kalitesini arttırma, çalışma alanları içerisindedir. Bireysel/takım sporcuları, sanatçılar, yöneticiler ve öğrenciler ile performans geliştirme çalışmaları özel ilgi alanıdır. Kalem, Uygulamalı Spor Psikolojisi eğitimi almıştır. EMDR eğitimini EMDR Enstitüsünden almıştır ve aktif uygulayıcısıdır. Kalem, ayıca sertifikalı Somatik Deneyimleme terapistidir.

 

Başvuru Formu

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğimize katılabilmek için lütfen tıklayınız.

Mekan

Online Zoom Platformu