Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul

Hakkımızda

Psikoloji İstanbul Danışmanlık, Eğitim ve Araştırma Merkezi, “Gelişim ve Değişim için Güvenli Bir Yer” sloganı ile bireylere, ailelere, çiftlere ve kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekte, psikolojik danışmanlıkla ilgili projeler geliştirmekte ve sosyal sorumluluk çalışmaları yürütmektedir.

Uzm. Psikolog Filiz Kaya Ataklı ve Uzm. Psikolog Özge Altan Aytun’un girişimleri ile kurulan merkezimiz, 2006 yılından bu yana, psikoloji biliminin esaslarına uygun olarak hizmet vermeye devam etmekte ve The Gottman Institute, Family Psychological Services gibi köklü kurumların Türkiye temsilciliğini sürdürmektedir.

Psikoloji İstanbul’da en temel önceliğimiz psikoloji bilimi ve etik ilkeleri dikkate alarak bireylere, ailelere ve dolayısıyla toplum psikolojisine faydalı olabilmektir. Aynı zamanda meslektaşlarımızın bilimsel temellere dayanan ve farklılık yaratan eğitimlerle bilgi ve deneyim kazanmalarını sağlamak merkezimizin kuruluş misyonlarından biridir.

Ekibimiz

BİRGÜL GEYİMCİ
Uzman Psikolog
Yetişkin ve Aile Terapisti
bgeyimci@psikolojistanbul.com

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Birgül Geyimci, uzmanlık derecesini İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlayarak almıştır. 2008 yılından itibaren Psikoloji İstanbul bünyesinde uzman psikolog ve eğitmen olarak çalışmalarını yürütmekte olan Geyimci’nin mesleki eğitimleri içinde EMDR, EMDR ile Baş ağrısı Tedavisi, Travma Çözümleme Tekniği, Çözüm Odaklı Terapi,  Stratejik Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Gottman Çift Terapisi, NLP, Transaksiyonel Analiz ve Terapötik Kartların kullanımı yer almaktadır. Çocukluk Çağı Travmaları, Aldatma Eğilimi, Kıskançlık ve Bağlanma Stilleri Üzerine Etkisi konulu araştırması 2010 yılında Antalya 5. World Conference on Psychology, Counseling and Guidance Konferansında sunulmuştur. Psikoloji İstanbul dışında da çeşitli kurumlarda eğitimler vermekte olan Geyimci bireylerle ve çiftlerle danışmanlık ve psikoterapi çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

FİLİZ KAYA ATAKLI
Uzman Psikolog
Gottman Çift Terapisti ve Eğitmeni
Performans Psikolojisi Uzmanı

fkaya@psikolojistanbul.com

Filiz Kaya, Psikoloji İstanbul’un kurucularındandır. Yeşilköy Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Kaya, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Tıp yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve Evlilik Terapisi eğitimlerini John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Gottman Çift Terapisti ve yöntemin Usta Eğitmeni (Master Trainer) ünvanına sahiptir. Meslek eğitimleri içinde Çözüm Odaklı Terapi, Aile Terapisi, NLP, Enerji Terapisi, Mental Training, EMDR, PACT ve Duygu Odaklı Terapi yer alan Kaya, meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan bir psikoterapisttir. Son yıllarda çalışmalarını ilişkiler, çiftler ve oyunculukta performans geliştirme alanlarında sınırlamıştır. Halen kurucularından olduğu Pozitif Atölye ’de oyunculuk ve performans geliştirme üzerine eğitimler vermektedir.

NİLÜFER DEVECİGİL
Yazar, Eğitmen
Deneyimsel Oyun Terapisti ve Eğitmeni
nilufer@psikolojistanbul.com

Nilüfer Devecigil, Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde Transpersonal Counseling Psychology eğitimi almıştır. Eğitimi boyunca Deneyimsel Oyun Terapisti yaratıcıları Carol ve Byron Norton ve travma uzmanlığı ile tanınan Pat Ogden ile çalışma imkanı bulan Devecigil, Amerika’da çeşitli klinik ve devlet okullarında çocuklarla oyun terapisi uygulamalarında bulunmuştur. Çocukla ebeveyn arasındaki bağlanma ve çocuklarda travmanın etkileri ve oyun terapisi konusunda da ülkemizdeki sınırlı sayıdaki uzmanlardan biridir. Beyond Consequences and Logic ve Aware Parenting enstitülerinin Türkiye’deki uzman eğitmenidir. Yetişkinlikte bağlanma ve Bilinçli Farkındalık (Mindfullness) alanlarında da eğitimler vermekte olan Devecigil, Psikoloji İstanbul’da uzmanlar için Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimlerini gerçekleştirmektedir. Nilüfer Devecigil aynı zamanda “Işığın Yolu” kitabının yazarıdır.

ÖZGE ALTAN AYTUN
Uzman Psikolog
Gottman Çift Terapisti ve Eğitmeni
Yetişkin ve Aile Terapisti

oaltan@psikolojistanbul.com

Özge Altan Aytun, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak tamamlamış, doktora eğitimine ise İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde devam etmektedir. Özellikle psikolojik travma, EMDR ve performans geliştirme konusunda pek çok önemli proje,  bilimsel araştırma ve yayını gerçekleştirmiştir. Yetişkinlerle çalışmalarında Gottman Çift Terapisi, Aile terapisi, EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Duygu Odaklı terapi yaklaşımlarını kullanmaktadır.  Türkiye’de Gottman Enstitüsü tarafından onaylı iki terapistten biri olan Aytun, Gottman metodu ile özellikle çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk ve boşanma konularında çalışmakta, uzmanları eğitmekte ve süpervizyonlar düzenlemektedir. Halen kurucularından olduğu Psikoloji İstanbul’da terapi ve eğitim faaliyetlerini sürdürmekte olan Aytun, aynı zamanda Yağmur’un da annesidir.

ZEYNEP POLAT TURNER
Uzman Psikolog
Yetişkin ve Aile Terapisti
Klinik Psikolog

zpolat@psikolojistanbul.com

İstanbul Bilgi Üniversitesinden mezun olan Polat, Prof. Mehmet Z. Sungur’un bireysel ve aile görüşmelerinde, 2 sene boyunca ko-terapist olarak eğitim ve süpervizyon görmüştür. 3 yıl boyunca çeşitli Avrupa Birliği Projelerinde görev yapan Polat, kültürlerarası iletişim, göç ve asimilasyon olguları üzerine çalışmıştır. 2010 yılında ABD’de San Francisco State University Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlamış olan Polat, ABD’de kaldığı 4 yıl suresince çeşitli kliniklerde ergen ve yetişkinlerle çalışmıştır. Polat’ın tez konusu Kendilik Psikolojisi yaklaşımıyla transeksuel bireylerde özgüven geliştirme üzerinedir. Psikodinamik terapi, bilisel davranışçı terapi, rüya analizi, nesne ilişkileri, pozitif psikoloji, duygu odaklı terapi ve gottman çift terapisi yaklaşımlarını kullanmaktadır. Yaratıcılık, yeme ve beden-imaj bozuklukları, çocukluk çağı travmaları, LGBT popülasyonuna özgü sorunlar, kronik hastalıklarla basa çıkma, ilişki problemleri ve kültüler arası çatışma özellikle çalıştığı alanlardır.