TAKVİM

Duygu Koçluğu

Julie Gottman ve John Gottman
Başlangıç: 22 Mart 2023 10:00
Bitiş: 22 Mart 2023 15:00
Ücret: 4.400 TL +KDV
SATIN AL
GOTTMAN ENSTİTÜSÜ & PSİKOLOJİ İSTANBUL SUNAR
22 Mart 2023’de Lyann Katz, Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun tarafından gerçekleştirilen bu programı kayıttan satın alarak, Duygu Koçluğunun püf noktalarını öğrenebilir ve John & Julie Gottman’ın Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek manualine 1 yıl boyunca erişebilirsiniz.
DUYGU KOÇLUĞU ATÖLYESİ

ebeveynligin kalbi

John Gottman’ın 40 yılı aşkın süredir yapmış olduğu araştırmalara dayanan, çocuklarda “duygusal zekayı geliştirme” ve ebeveynlere “duygu koçluğu” becerilerini edindirme odaklı program, 108 sayfalık uygulayıcı manuali, Julie ve John Gottman’ın anlatımı ve Gottman Usta Eğitmenleri Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun’un bilgilendirmeleri ve kolaylaştırıcılığı ile sizlere ulaşıyor.

GOTTMAN ENSTİTÜSÜ DUYGU KOÇLUĞU ATÖLYESİ: EBEVEYNLİĞİN KALBİ

Gottman Enstitüsü Duygu Koçluğu: Ebeveynliğin Kalbi programı ebeveynler için düzenlenmiş, yeni yürümeye başlayan çocuklardan gençlere kadar geniş bir yaş aralığı için, duygusal zekayı geliştiren, olumlu, uzun süreli etkiler yaratan 5 adımlı bir yöntem sunar. Çocukları hayatın zorlu anlarında, özgüven geliştirecek ve sosyal, duygusal ve entelektüel olarak büyümelerine yardımcı olacak şekilde destekler. Ayrıca duru bir anlatımla ve öğrenmeyi sağlayan bir şekilde tasarlandığından, ebeveynler, eğitimciler, danışmanlar ve hatta çocuğa bakım veren herkes tarafından da kolayca uygulanabilir.

Ebeveynliğin KalbiAraştırmalara dayarak biliyoruz ki, duygusal farkındalık ve duyguları regüle etme yeteneği, hayatın her alanında, IQ’dan (zeka katsayısından) daha fazla, başarıyı ve mutluluğu belirler. Bu program,  çocuğunuzun duygusal zekasını geliştirmek için önemli anlarda, çocuğunuzun yanında nasıl durabileceğinizi ve ona koçluk yapabileceğinizi anlatmakla kalmıyor, sizin duygusal zekanızı geliştirmek için neler yapabileceğinizi de sunuyor.

 • Çocuğunuz öfkeli, üzgün, korkmuş ya da kızgınken onun gelişimini destekler şekilde en iyi neler yapabileceğinizi anlatıyor
 • Duyguları bağlanma ve öğretme fırsatı olarak nasıl kullanacağınızı keşfetmenizi sağlıyor
 • Çocuğunuzun problem çözmesine yardımcı olurken net ve tutarlı sınırları nasıl koyacağınızı öğrenmenizi sağlıyor

FİLİZ KAYA ATAKLI VE ÖZGE ALTAN AYTUN İLE DUYGU KOÇLUĞU

**Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun ile Duygu Koçluğu** sayesinde yaşamınızın her alanında, duyguları tanıyabilir, yönetebilir ve duygusal zekanızı geliştirebilirsiniz. Duygusal farkındalık ve duyguları regüle etme yeteneği, hayatın her alanında, IQ’dan (zeka katsayısından) daha fazla, başarıyı ve mutluluğu belirler. Bu program, çocuğunuzun duygusal zekasını geliştirmek için önemli anlarda, çocuğunuzun yanında nasıl durabileceğinizi ve ona koçluk yapabileceğinizi anlatmakla kalmıyor, sizin duygusal zekanızı geliştirmek için neler yapabileceğinizi de sunuyor.

KATILIM ÜCRETİ

4400 TL + KDV

DR. JOHN GOTTMAN HAKKINDA

Mutlu evliliklerin devamlılığı ve boşanma tahminleri konusundaki çalışmaları ile tanınan dünyaca ünlü uzman Prof. Dr. John Gottman, 40 yılı aşkın bir süre binlerce çiftle araştırmalar yaptı. Evlilik ve Ebeveynlik üzerine yaptığı çalışmalar ona aşağıdaki ödülleri kazandırdı.

 • ABD Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü Araştırmacı Bilim Adamı Ödülü (4 kez)
 • Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği Araştırmacı Bilim Adamı Ödülü
 • Amerikan Aile Terapisi Akademisi Aile Sistem Araştırmalarına En Fazla Katkıda Bulunan Bilim Adamı
 • Amerikan Psikoloji Derneği (APA) Yaşam Boyu Araştırma Ödülü
 • ABD Ulusal Aile İlişkileri Konseyi Teori ve Araştırmada Burgess Ödülü

Prof. Dr. Gottman Psychology Networker tarafından son çeyrek yüzyılın en etkili terapistlerinden biri olarak gösterilmiştir. Kendisi 200’den fazla akademik makalenin ve 40’dan fazla kitabın yazarıdır. Bu kitaplar arasında dünyada çok satanlar listesinde bulunan Evliliği Sürdürmenin Yedi İlkesi, Aşk Nasıl Sürdürülür?, Eight Dates: Essential Conversations for a Lifetime of Love, The Relationship Cure, Why Marriages Succeed or Fail, ve Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek bulunmaktadır.

Prof. Dr. Gottman medyada Good Morning America, Today, CBS Morning News ve Oprah, The New York Times, Ladies Home Journal, Redbook, Glamour, Woman’s Day, People, Self, Reader’s Digest, TEDx ve Psychology Today gibi yayınlarda görünmüştür.

Eşi Dr. Julie Gottman ile birlikte Gottman enstitüsünün kurucusu ve İlişki Araştırmaları Enstitüsü’nün yöneticisidir. Washington Üniversitesi’nden emekli bir profesör olan John Gottman burada araştırmasının büyük bir bölümünü gerçekleştirdiği ve eşler arasındaki ilişkiyi incelediği “Aşk Laboratuvarını” kurmuştur.

John Gottman eşi Julie Gottman ile birlikte her sene yüzlerce çiftin ilişkilerini güçlendirmek için katıldığı “Arts and Science of Love” atölye çalışmasını düzenlemektedir. Aynı zamanda Gottman Yöntemi ile oluşturduğu terapi yöntemi ile tüm dünyada uzmanlar yetiştirmekte ve tüm dünyada evliliklerin güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Anlatımı net, bilgilendirici, akıcı ve esprilerle dolu olduğu için çok yüksek bir hayran dinleyici kitlesine sahiptir.

DR. JULİE SCHWARTZ GOTTMAN HAKKINDA

Dr. Julie Gotttman, Gottman enstitüsünün kurucusu ve yöneticisidir. Çok saygıdeğer bir klinik psikolog olan Julie Gottman, uluslararası media ve organizasyonlarda özellikle evlilik, aile içi şiddet, cinsel taciz ve tecavüz, eşcinsellik ve ebeveynlik konularında aranan uzman bir danışmandır. Prof. Dr. John Gottman ile birlikte çiftler için yaratılmış olan ve Amerika’da son derece popular olan Arts and Science of Love” hafta sonu atölye çalışmasının yaratıcısıdır. Aynı zamanda Gottman Yöntemi ile Çift Terapisi klinik eğitimlerinin de yaratıcısıdır. Diğer başarıları arasında;

 • Washington Eyaleti Yılın Psikoloğu Ödülü
 • Yazar/Ortak Yazar olduğu kitaplar; Erkekler için Kadın Rehberi, Eight Dates: Essential Conversations for a Lifetime of Love, Ten Lessons to Transform Your Marriage, And Baby Makes Three, 10 Principles for Doing Effective Couples Therapy,  The Marriage Clinic Casebook vardır.
 • Çiftlerle olan özellikle aile içi şiddet, istismar ve travma, bağımlılar ve eşleri ve kanser hastaları ve aileleri konusunda yaptığı klinik çalışmalar son derece ilgi görmektedir.

Dr. Julie Gottman’ın ilham verici, güçlendirici ve nazik liderliği ile Gottman Enstitüsü, tüm dünyada pek çok uzman ve terapistin yetişmesine ve pek çok araştırmanın yürütülmesine katkı sağlamıştır.

Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Çalıştığınız kurum :

Neden katılmak istiyorsunuz?

Diğer etkinliklerimizden haber almak ister misiniz? :