TAKVİM

Stan Tatkin ile PACT I.Düzey

Stan Tatkin
Başlangıç: 02 Haziran 2021 20:00
Bitiş: 09 Haziran 2021 22:00
Ücret: 18.500 TL +KDV
KAYIT OL

STAN TATKIN İLE PACT I. DÜZEY

PACT: ÇİFT TERAPİSİNDE PSİKOBİYOLOJİK YAKLAŞIM

Stan Tatkin ile PACT

PACT ® (Psychobiological Approach to Couples Therapy) yani Çift Terapisine Psiko-biyolojik Yaklaşım yöntemi, Dr. Stan Tatkin tarafından geliştirilen nörobilim, bağlanma teorisi ve insan uyarılmasının biyolojik temellerine dair yapılan güncel araştırmalar üzerine inşa edilmiş çift terapisi yaklaşımıdır. Zihin-beden yaklaşımına sahip, pratik ve etkili bir yöntem olan PACT® birinci düzey sayesinde, en zorlu çiftlerinizin bile güvenli işleyen ilişkiler geliştirmelerini sağlayacak yeni bakış açısı, yeni beceriler ve müdahaleler öğreniyor olacaksınız.

PACT yöntemi gelişimsel nörobilim, bellek, hızlı tanıma sistemleri, insan stres modeli, bağlanma ve regülasyona ilişkin bilgiler ve tekniklerle terapistleri donatarak, çift terapisinde etkili bir yol haritası sunmaktadır.

Uluslararası geçerliliği olan PACT I. Düzey sertifikasini alabilmek için, dilediğiniz zaman kayıt olabilir,  3 modülden oluşan program, Psikoloji İstanbul platformu üzerinden, kendi ritminizde* izleyerek, Stan Tatkin’in anlatımı ve Halil İbanoğlu’nun Türkçe tercümesi eşliğinde tamamlayabilirsiniz.

I.DÜZEY İÇERİĞİ

PACT 1. Düzeye katılımla birlikte edineceğiniz kazanımlar aşağıdaki gibidir:

 • Stan Tatkin ile, 35 saatlik PACT 1. Düzey konu anlatımı ve vaka örneklerinin yer aldığı videolar
 • Egzersizler, vaka videoları,  rol-oyunları ve grup çalışmaları ile PACT tekniklerinin klinik pratiğe yerleşmesinin sağlanması,
 • 600 sayfalık Türkçe PACT 1. Düzey manuali ve sunumu (dijital olarak paylaşılacaktır),
 • Dr. Stan Tatkin ve diğer uzmanlar tarafından verilen üç adet webinara erişim hakkı (ingilizce),
 • PACT  videolarına erişim hakkı (34 adet video – ingilizce),
 • Çok sayıda indirilebilir makale ve kitaplara erişim hakkı (ingilizce),
 • PACT uzmanlarından oluşan online bir gruba üyelik erişimi,
 • Stan Tatkin, Eda Arduman, Nilüfer Devecigil ve PACT Enstitüsü eğitmenleri ile, aylık canlı webinarlara katılım ve daha sonra izleme fırsatı
 • Uluslararası geçerliliği olan PACT I. Düzey Sertifikası
I.DÜZEY TARİHİ

PACT 1. Düzeyi, satın aldığınız andan itibaren, dilediğiniz zaman, kendi ritminizde* izleyebilirsiniz.

*1. Düzeyi tümüyle kayıttan izleneceğinden, dilediğiniz zaman satın alıp, 1 yıl süresince erişebilirsiniz.

WEBINAR TARİHLERİ

PACT 1. Düzeyi alan herkes, Stan Tatkin, Eda Arduman, Nilüfer Devecigil ve PACT Institute eğitmenleri tarafından canlı olarak gerçekleştirilecek ve PACT 1. düzeyi alan tüm katılımcılara açık olan, webinarlara katılabilirler. Webinar tarihleri ise aşağıdaki gibidir:

  • 31 Ocak 2021, Pazar saat 20:00-22:00 Stan Tatkin katılımıyla
  • 21 Şubat 2021, Pazar saat 20:00-22:00 Annette Kreuz Smolinski katılımıyla
  • 21 Mart 2021, Pazar saat 20:00-22:00
  • 4 Nisan 2021, Pazar saat 20:00-22:00 Stan Tatkin katılımıyla
  • 2 Mayıs 2021, Pazar saat 20:00-22:00
NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?
 1. Güvenli işleyen ilişkilerin temel özellikleri
 2. Çiftleri güvenli bağlanmaya taşıyabilecek müdahaleler ve yaklaşımlar
 3. Çiftlerin söylemlerinden bağımsız ilettikleri gerçek verileri almak için kullanılan görüşme teknikleri
 4. Tehdit ve tehlikenin ayırd edilmesinde ve değerlendirilmesinde rol alan beyin alanlarını tanımlanması
 5. Beynin sosyo-emosyonel merkezlerinin tanımlanması
 6. Eyleme vurma (acting out) davranışının yönetilmesi ve baş etmede kullanılabilecek müdahaleler
 7. Uyarılma regülasyonunun temel ilkelerinin tanımlanması ve regülasyon becerilerinin değerlendirilmesi,
 8. Bağlanma kuramının çift yaşantısındaki önemi, değerlendirilmesi ve temel ilkelerinin açıklanması,
 9. Yukarıdan aşağıya (bilişsel) ve aşağıdan yukarıya (deneyimsel) müdahalelerinin ayrımının sağlanması,
 10. Bağlanma müdahalelerini açıklayabilme ve becerilerini geliştirebilme,
 11. Uyarılma regülasyonu müdahalelerini açıklayabilme ve becerilerini geliştirebilme,
 12. Temel PACT görüşme sürecinin ilkelerini açıklama ve becerilerini geliştirebilme,
 13. Terapi çerçevesinin bileşenlerini tanımlayabilme,
 14. Çiftle video kullanarak çalışmanın yöntemlerini edinme,
 15. Terapistin kendi regülasyonunun ilkelerini tanıma ve sağlayabilme.
KİMLER KATILABİLİR

PACT 1. Düzeyi psikologlar, psikiyatristler, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, aile danışmanları, psikiyatri hemşireleri ve ilgili lisans programlarının öğrencileri ve ruh sağlığı alanında çalışmaya yetkili herkes bu sertifikasyon programına katılabilmektedir.

SERTİFİKA

Uluslararası geçerliliği olan, Stan Tatkin imzalı, PACT Institute ve Psikoloji İstanbul onaylı I. Düzey PACT sertifikası verilecektir.

ÜCRETİ

18500 TL + KDV

DR. STAN TATKIN HAKKINDA:

İlişki terapisi alanının dünyadaki duayenlerinden ünlü psikoterapist Dr. Stan Tatkin, “Çift Terapisinde PsikoBiyolojik Yaklaşım” olarak Türkçeye çevirebileceğimiz PACT® yönteminin (A Psychobiological Approach to Couple Therapy) geliştiricisi, araştırmacısı ve eğitmenidir. Son 15 yıldır, çalışmalarını California’da sürdürmekte olan Tatkin, ilişkide olmak isteyen çiftlerle ve bireylerle çalışmaktadır. Stan Tatkin ve eşi Tracey Boldemann-Tatkin, diğer psikoterapistleri bu yöntemi klinik uygulamalarında kullanmaları için eğitmek amacıyla PACT Enstitüsü’nü kurmuştur. Bunun yanısıra Tatkin, UCLA Aile Hekimliği Anabilim Dalı’nda Doç. Dr. olarak çalışmalarına devam etmekte ve dersler vermektedir. Lifespan Learning Institute’ün yönetim kurulundadır ve Harville Hendrix ve Helen LaKelly Hunt tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Relationships First’te kurucu üye olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Your Brain On Love, Wired for Love, Wired for Dating, Relationship Rx ve We Do kitaplarının yazarıdır. Stan Tatkin’in We Do kitabı, Biz Böyle Yapıyoruz adıyla Türkçeye de çevrilmiştir. Stan Tatkin ve PACT hakkında ayrıntılı bilgi için: www.thepactinstitute.com

EDA ARDUMAN HAKKINDA:

Eda Arduman (Kazmirci), Boğaziçi Üniversitesinden psikoloji lisans ve klinik psikoloji yüksek lisans derecelerini alarak mezun olmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Master programında yarı zamanlı eğitmen ve Klinik Süpervizör olarak çalışmaktadır. ÇATED (Çift ve Aile Terapiler Derneği) kurucu üyesidir. İstanbul’da özel ofisinde yetişkin birey ve çiftlerle psikoterapist olarak çalışmaya devam etmektedir. Kamuda ruh sağlığı alanında çalışanlara 2014 yılından beri süpervizyon vermektedir. PACT Institute Global Elçisi olan Arduman, 2007’den beri Stan Tatkin ile birlikte çalışmaktadır. Eda Arduman hakkında ayrıntılı bilgi için: www.edaarduman.com

NİLÜFER DEVECİGİL HAKKINDA:

Amerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil, üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme gibi yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve New York Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir.

 Türkiye’de gerek kurumlara gerekse açık olarak katılımcılara ebeveynlik seminerlerinin yanı sıra mindfulness atölyeleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Amerika’da doktora eğitimine devam etmekte olan Nilüfer Devecigil, Doğan Kitap’tan çıkan “Işığın Yolu” adlı kitabın yazarıdır. Nilüfer Devecigil hakkında ayrıntılı bilgi için: www.dogalebeveynlik.com

Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Çalıştığınız kurum :

Neden katılmak istiyorsunuz?

Diğer etkinliklerimizden haber almak ister misiniz? :