TAKVİM

Gottman Çift Terapisi II.Düzey

Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun
Başlangıç: 06 Aralık 2024 10:00
Bitiş: 15 Aralık 2024 17:00
Ücret: 45.000 TL +KDV

GOTTMAN ÇİFT TERAPİSİ II.DÜZEY


Çift Terapisinde Gottman Yöntemi, Dr. John Gottman’ın 1970’de başlayan ve bugüne kadar devam eden bilimsel araştırmalarına dayanmaktadır. Bu araştırmalar, dünyada çiftlerle yapılan ilk ve en kapsamlı araştırmalar olma özelliği taşımaktadır.

GOTTMAN TERAPİSİ, JOHN VE JULİE GOTTMAN TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN, DÜNYADA ARAŞTIRMA TEMELLİ VE GEÇERLİ BİLİMSEL KANITLARA DAYANAN TEK İLİŞKİ TERAPİSİ YÖNTEMİDİR.

Gottman Yöntemine ilişkin daha derin bir beceri edindirme odağında olan II. Düzeyde, etkinliği kanıtlanmış müdahaleleri (Gottman Müdahale kitaplığında 50’den fazla müdahale bulunmaktadır) öğrenmenin yanı sıra, klinik becerilerinizi geliştiriyor, etkili bir terapi planı oluşturabiliyor ve müdahalelerin uygulandığı rol çalışmalarında destekleyici bir bireysel koçluk alacaksınız.

Türkçeye uyarlanmış 700 sayfalık bir manualin katılımcılarla paylaşıldığı ve uluslararası olarak sertifikalandırılan bu altı (6) günün sonunda, katılımcılar:

 1. Çiftin, beden dilini ve yüz ifadelerini doğru biçimde okuyabiliyor,
 2. Çiftin “yakınlık” “çatışma” ve “ortak anlam” profillerini etkin biçimde değerlendirebiliyor,
 3. Çiftin “dört atlı” kullanımına etkin biçimde müdahale edebiliyor ve çiftin panzehirleri kullanabilmesini sağlayabiliyor,
 4. Çiftin “taşma”nın tırmanmasını önleyerek, kendilerini rahatlatma becerilerini geliştirebiliyor,
 5. Çiftin etkileşimindeki Saldırı/Savunma döngüsünü kırabiliyor ve ihtiyaç duydukları altı beceriyi aktarabiliyor,
 6. Tekrarlayan ve çıkmaza giren problemler konusunda çiftin bir diyalog oluşturmasını sağlayabiliyor,
 7. Çiftin “yakınlık” sistemini çeşitli müdahalelerle geliştirebiliyor,
 8. Çiftin “ortak anlam” oluşturabilmesini sağlayabiliyor,
 9. Gottman değerlendirme ve müdahalelerini etkili biçimde kullanabiliyor,
 10. Çift terapisinde yaygın olarak terapistlerin karşısına çıkan farklı komorbiditeleri (aldatma, bağımlılık, travma sonrası stres bozukluğu, aile içi şiddet) tanımlayabiliyor ve müdahale edebiliyor olacaktır.
KİMLER KATILABİLİR

Gottman Çift Terapisi I. Düzeyi almış ve lisansını ruh sağlığıyla ilişkili alanlarda tamamlamış tüm uzmanlar.


SERTİFİKA


II.Düzey ardından katılımcılara, uluslararası geçerliliği olan Gottman Çift Terapisi II. Düzey Sertifikası verilmektedir.


II.DÜZEY MATERYALİ


Katılımcılara, 700 sayfalık türkçeye çevrilmiş olan 2. Düzey “Klinik Uygulama ve Müdahale” manuali ücretsiz olarak sağlanmakta ve pdf olarak paylaşılmaktadır. Online katılımla ilgili olası aksamaları telafi edebilmek amacıyla, kayıtları katılımcılarla 3 ay süresince izleyebilecekleri şekilde paylaşılmaktadır.

TARİHİ

6-7-8-13-14-15 Aralık 2024 tarihlerinde 10:00 – 17:00 arasında


ÜCRETİ


1 Haziran 2024 tarihine kadar 45000 TL +KDV

1 Ekim 2024 tarihine kadar 48000 TL +KDV

1 Ekim 2024 tarihinden itibaren 50000 TL+KDV'dir.

(Ne yazık ki dolar kurundaki değişime göre, katılım bedelleri güncellenebilmektedir.)

 
Uzm. Psk. Filiz Kaya Ataklı, Psikoloji İstanbul’un kurucularındandır. Yeşilköy Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Kaya, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Bilimler yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve Evlilik Terapisi eğitimlerini John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Gottman Çift Terapisti ve yöntemin Usta Eğitmeni (Master Trainer) ünvanına sahiptir. Meslek eğitimleri içinde Gottman Çift Terapisi, Sensorimotor Psikoterapi, Aile Terapisi, Enerji Terapisi, Mental Training, Çözüm Odaklı Terapi, NLP, EMDR, PACT ve Duygu Odaklı Terapi yer alan Kaya, meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan bir psikoterapist ve eğitmendir. Çiftlerle çalışmalarını Maraton Terapi ile Psikoloji İstanbul’da sürdürmektedir. Oyuncularla “Karakter Tasarım” odaklı çalışmalar yapmakta, oyunculuk ve performans geliştirme üzerine dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitimler vermektedir.

Psk. Dr. Özge Altan Aytun, Psikoloji İstanbul’un kurucularındandır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak, doktora eğitimini ise İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aytun, psikolojik travmalar, kendine zarar verme, ve duygu regülasyonu konularında önemli araştırma, proje ve yayınlara imza atmıştır. John ve Julie Gottman’dan aldığı eğitimlerin ardından bu yöntemin Türkiye’deki ilk sertifikalı çift terapistlerinden biri olmuştur. Gottman Enstitüsü tarafından onaylı bir Master Trainer (Usta Eğitmen) ve Consultant (Danışman) olan Özge Altan Aytun, çiftlerle Maraton Çift Terapisi ve İlişki Atölyeleri düzenlemekte, uzmanlar için Çift Terapisi Eğitimleri ve Süpervizyonları vermektedir. Çiftlerle ve yetişkinlerle çalışmalarında Gottman çift terapisi, Duygu Odaklı Terapi, PACT, Sensori-motor Psikoterapi ve Aile terapisi, EMDR, bilişsel terapi yaklaşımlarından yararlanmakta özellikle travma, çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk, şiddet ve boşanma konularında çalışmaktadır. Halen, Psikoloji İstanbul’da psikoterapist, eğitmen ve proje geliştirici olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
  ORGANİZATÖR
 • Serap Kocabay
 • 0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
 • kayit@psikolojistanbul.com
Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Çalıştığınız kurum :

Neden katılmak istiyorsunuz?

Diğer etkinliklerimizden haber almak ister misiniz? :