TAKVİM

Yas Günlükleri Programı

Robert A. Neimeyer, PhD ve Carolyn Ng, PsyD
Başlangıç: 28 Mayıs 2024 19:00
Bitiş: 29 Mayıs 2024 22:00
Ücret: 13.000 TL +KDV
SATIN AL
Yas Günlükleri: Kayıpta Anlamın İnşası Atölyesi

Kayıp ve yas alanının dünyaca ünlü duayeni klinisyen, yazar ve araştırmacı Prof. Dr. Robert Neimeyer, bu kez ‘Yas Günlükleri: Kayıpta Anlamın Yeniden İnşası’ atölyesi ile ülkemiz uzmanlarıyla tekrar bir arada! Uluslararası Portland Enstitüsü tarafından onaylı bu programa katılarak, yas ve kayıp konusuna dair bilgilerinizi araştırma temelli yaklaşımlarla derinleştirebilir, kendinizin, danışanlarınızın ve destek verdiğiniz insanların iyileşme süreçlerine daha etkili bir şekilde destek olabilirsiniz.

Bu program, yas ve kayıp konularında çalışan ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes için..

Prof. Dr Robert Neimeyer ve Dr. Carolyn Ng eğitmenliğinde, terapötik becerilerinizi geliştirirken, kişisel ve profesyonel büyüme sağlayacaksınız. Evinizin konforunda, kendi hızınızda ilerleme imkanıyla 6 ay süreyle tekrar tekrar izleyebileceğiniz Evde Psikoloji ile bu eşsiz deneyimi kaçırmayın!

Atölye Hakkında

Bu atölyede, kayıpların duygusal etkisini adlandırma ve sahiplenmesine destek olarak, yaşanan süreci bütünüyle daha iyi anlamlandırmaya teşvik eden günlük tutma tekniklerini öğreneceksiniz. Bu atölye, yas tutan kişilerin yaşadığı kayıpları kendi yaşam hikayelerinin daha geniş bir parçasıyla bütünleştirmek, kısıtlanmış ve donmuş olan anlamlarını yeniden inşa etmek, ölen sevdikleriyle güvenli şekilde devam eden bir bağ kurmak ve hayal güçlerini değişimi teşvik eden bir iyileştirme kaynağı olarak kullanmalarına yardımcı olmak üzere hem yüz yüze danışmanlıkta hem de uzaktan danışmanlık hizmetlerinde kullanabileceğiniz farklı yazma araçları ile tanışacaksınız.

Atölyede Öne Çıkan Kazanımlar:

 • Yasın psikolojik ve duygusal boyutlarını anlama
 • Yas sürecindeki danışanlarla etkili bir terapötik ilişki kurma
 • Yaratıcı terapi tekniklerini yas çalışmalarına entegre etme
 • Yasla çalışırken ileri düzeyde terapi becerileri kazanma
 • Örnek uygulamalar ve vaka analizleriyle yas sürecini  deneyimleme
 • Ve tabi ki Neimeyer'in bilgeliğinden faydalanma imkânına sahip olacaksınız.


Neler Öğreneceksiniz?

Uluslararası olarak sertifikalandırılan bu programın sonunda, katılımcılar:

 • Duygu odaklı günlük tutmada fayda ve anlam oluşturma yaklaşımlarının farkını ayırt edip vurgulayabilme,
 • Derinlemesine ve yansıtıcı günlük tutmaya güvenli bir giriş ve çıkış oluşturabilme,
 • Danışanların yaşadığı kayıp ve sonrasındaki geçişin rolünü keşfetmelerine destek olabilme,
 • Danışanın kaybedilen sevdikleriyle ilişkisinin, benlik algısını nasıl şekillendirdiğini izlemek için ilgili teknikleri kullanabilme,
 • Danışanın kaybedilen sevdikleri ile devam eden bağlarıyla ilgili farkındalığı güçlendirebilme,
 • Danışanların kayıplarıyla ilişkili olan daha derin temaları ortaya çıkaran ve değişime yönelik pratik adımlar öneren, spontane ve hayal gücüyle dolu anlatıları açığa çıkarabilme.


Atölye Ücretleri

13000 TL +KDV

(Ne yazık ki dolar kurundaki değişime göre, katılım bedelleri güncellenebilmektedir.)


Atölyeye Kimler Katılabilir?

Psikologlar, psikiyatristler, sosyal hizmet uzmanları, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, sağlık çalışanları (doktorlar, hemşireler vb.), öğretmenler, ruh sağlığı, tıp ve eğitim alanlarında okuyan öğrenciler, kişisel gelişim ve koçluk alanında çalışanlar, deprem bölgesinde çalışan tüm görevli ve gönüllüler, kendine ve yakınlarına yas süreçlerinde destek olmak isteyen herkes katılabilir.


Sertifika

Atölyeyi tamamlayan katılımcılar, uluslararası Portland Institute (PI) ve Psikoloji İstanbul (Pİ) Onaylı “Yas Günlükleri: Kayıpta Anlamın Yeniden İnşası" Katılım Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.
Robert A. Neimeyer, PhD

Robert A. Neimeyer, PhD, Memphis Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü Profesörü olarak görev yapmakta, danışmanlık pratiğini sürdürdüğü Portland Institute for Loss and Transition’ın da direktörlüğünü yapmaktadır. Neimeyer, Routledge tarafından yayınlanan "Techniques of Grief Therapy" serisi de dahil olmak üzere 30 kitabın yazarıdır ve halen Death Studies dergisinin editörlüğünü yapmaktadır. Kayıp ve yas konusunda500'den fazla makale ve bölümün yazarı olan Neimeyer, alanda önemli bir eğitmen ve konuşmacıdır. Katkılarından dolayı, hem Association for Death Education and Counseling hem de International Network on Personal Meaning tarafından Yaşam Boyu Başarı Ödülleri ile ödüllendirilmiştir.


Carolyn Ng, PsyD

Carolyn Ng, PsyD, MMSAC, RegCLR, Singapur'da Anchorage for Loss and Transition adlı bir özel uygulama yürütmekte ve eğitim, süpervizyon ve terapi hizmetleri sunmaktadır. Daha önce Singapur'daki Children's Cancer Foundation'da baş danışman olarak görev yapmış ve kanserle ilgili palyatif bakım ve yas danışmanlığı konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca Sydney, Avustralya'da kanser destek ve yas konusunda çalışan resmî kurumlara danışmanlık yapmaktadır. Carolyn kayıp ve yasla çalışma uzmanlıklarının yanı sıra, end-of-life doula yani yaşam sonu rehberidir. 

Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Çalıştığınız kurum :

Neden katılmak istiyorsunuz?

Diğer etkinliklerimizden haber almak ister misiniz? :