Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

5 Ekim 2019

Bilinçli Bebek ve Çocuğunuza Kulak Verin kitaplarının yazarı, gelişim psikolojisi duayeni Dr. Aletha Solter İstanbul’da
Çocuklar Nasıl İyileşir:
Travma ve Stres Odaklı Bir Aletha Solter Eğitimi

“Erken dönemde yaşanan stres ve travma, çocukların nörobiyolojik sistemlerini değiştirebilir ve dolayısıyla kaygı, davranış sorunları, hiperaktivite, bağlanma bozuklukları, uyku problemleri, öğrenme güçlüğü, depresyon ve fiziksel hastalıklar gibi sorunlara yol açabilir. Ancak biliyoruz ki, çocuklara fırsat verildiğinde, kendilerini iyileştirebiliyor, travma ve stresin yıkıcı etkilerinden kurtulabiliyorlar.” – Dr. Aletha Solter

Bu atölyede bebeklik ve erken çocukluk döneminde stres ve travmanın temel sebepleri ve belirtileri üzerinde durulacak ve çocukların duygusal sağlıklarına nasıl yeniden kavuşabilecekleri ele alınacaktır. Çocuğun ağlama, oyun ve kahkaha yoluyla stresi spontan biçimde açığa çıkarabilmesini sağlama ve duygusal güvenliğini yaratmanın yöntemleri aktarılacaktır.

Bu atölye çalışması, bilinçli ebeveynlik konusunda kendini geliştirmek isteyen tüm ebeveynler ve uzmanlar (psikologlar, öğretmenler, danışmanlar, doktorlar, hemşireler, sosyal hizmet uzmanları vb.) içindir. Atölye içeriği, doğumdan 12 yaşına kadar olan çocuklar için geçerlidir. Bir tam gün (sekiz saat) sürecek olan atölye çalışması, kısa sabah & öğleden sonra molaları ve uzun bir öğle arasının dışında altı saatlik bir anlatım sürecinden oluşmaktadır. Atölyede küçük grup egzersizleri ve soru-cevap bölümü de yer almaktadır.

Aware Parenting (Bilinçli Ebeveynlik) Enstitüsünün kurucusu, dünyaca ünlü gelişim psikolojisi duayeni Dr. Aletha Solter tarafından 5 Ekim 2019’da gerçekleştirilecek, uzmanlara özel eğitimin içeriği aşağıdaki gibidir:

  • Bebeklik ve erken çocukluk döneminde travma ve stres
  • Stres kaynakları ve travma semptomları
  • Çocuğun duygusal sağlığı
  • İyileşmenin sağlanması için gereken koşullar
  • Duygusal güvenlik alanı yaratmak
  • Çocuklarda stres azaltıcı mekanizmalar: Ağlama, Oyun, Kahkaha

Eğitimin dili İngilizce olup, İngilizceden Türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

Bu eğitim, Aware Parenting Instructor (Bilinçli Ebeveynlik Eğitmeni) olmak için gereken kriterlerden biri olan, Aware Parenting Institute tarafından onaylanan temel 6 saatlik eğitimi karşılamaktadır. Aware Parenting Instructor olmak isteyen ebeveyn ve uzmanların tamamlanması gereken diğer adımlar için tıklayınız.

Eğitimin sonunda Psikoloji İstanbul onaylı katılım belgesi verilmektedir.

Kimler Katılabilir?

Bilinçli Ebeveynlikle ilgilenen tüm ebeveynler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatrlar, doktorlar, hemşireler, çocuk gelişimi uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, öğretmenler, aile danışmanları ve özel eğitimcilerin yanı sıra, söz konusu bölümlerin son sınıf ve lisansüstü öğrencileri de bu eğitime katılabilmektedir.

Psikoloji İstanbul

Aletha Solter Kimdir?

Aletha Solter, bağlanma, travma, ceza içermeyen disiplin, aware parenting konularında bir duayen ve dünyaca ünlü bir yazar ve gelişim psikoloğudur. Dünyanın pek çok yerinde uzmanlara ve anne-babalara bilinçli ebeveynlik eğitimleri veren Dr. Aletha Solter, Aware Parenting Enstitüsünün (www.awareparenting.com) kurucusu ve yöneticisidir. Uzmanlığını insan biyolojisi üzerine İsviçre Cenova Üniversitesinde yapmış olan Solter, burada Dr. Jean Piaget ile çalıştıktan sonra, California Santa Barbara’da psikoloji doktorası yapmıştır. Uluslararası arenada bağlanma, travma ve cezalandırıcı olmayan disiplin üzerindeki çalışmalarıyla tanınan bir uzmandır. Türkçeye çevrilen kitapları; Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin, Oyun Oynama Sanatı ve Anne Babanın Çocuk Yetiştirme Rehberi’dir.  Solter halen Güney Kaliforniya’da yaşamaktadır ve iki yetişkin çocuğun annesidir.

Aware Parenting Türkiye sayfası için tıklayınız.

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
E-posta:
kayit@psikolojistanbul.com
Website:
www.psikolojistanbul.com

Mekan

Marriot Şişli
Abide-i Hürriyet Cd No.142, 34381 Şişli
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar