Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Ekim 5

Bilinçli Bebek ve Çocuğunuza Kulak Verin kitaplarının yazarı, gelişim psikolojisi duayeni Dr. Aletha Solter İstanbul’da uzmanları eğitiyor
Çocuklar Nasıl İyileşir:
Travma ve Stres Odaklı Bir Aletha Solter Eğitimi

“Erken dönemde yaşanan stres ve travma, çocukların nörobiyolojik sistemlerini değiştirebilir ve dolayısıyla kaygı, davranış sorunları, hiperaktivite, bağlanma bozuklukları, uyku problemleri, öğrenme güçlüğü, depresyon ve fiziksel hastalıklar gibi sorunlara yol açabilir. Ancak biliyoruz ki, çocuklara fırsat verildiğinde, kendilerini iyileştirebiliyor, travma ve stresin yıkıcı etkilerinden kurtulabiliyorlar.” – Dr. Aletha Solter

Aware Parenting (Bilinçli Ebeveynlik) Enstitüsünün kurucusu, dünyaca ünlü gelişim psikolojisi duayeni Dr. Aletha Solter tarafından 5 Ekim 2019’da gerçekleştirilecek, uzmanlara özel eğitimin içeriği aşağıdaki gibidir:

  • Bebeklik ve erken çocukluk döneminde travma ve stres
  • Stres kaynakları ve travma semptomları
  • Çocuğun duygusal sağlığı
  • İyileşmenin sağlanması için gereken koşullar
  • Duygusal güvenlik alanı yaratmak
  • Çocuklarda stres azaltıcı mekanizmalar: Ağlama, Oyun, Kahkaha

Eğitimin içeriği, doğumdan 12 yaşına kadar olan çocuklar için geçerlidir.

Eğitimin dili İngilizce olup, İngilizceden Türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

Eğitimin sonunda Aware Parenting ve Psikoloji İstanbul onaylı katılım belgesi verilecektir.

Kimler Katılabilir?

Psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatrlar, doktorlar, hemşireler, çocuk gelişimi uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, öğretmenler, aile danışmanları ve özel eğitimcilerin yanı sıra, söz konusu bölümlerin son sınıf ve lisansüstü öğrencileri de bu eğitime katılabilmektedir.

Atölye Ücreti
1200 TL + KDV

Psikoloji İstanbul

Aletha Solter Kimdir?

Aletha Solter, bağlanma, travma, ceza içermeyen disiplin, aware parenting konularında bir duayen ve dünyaca ünlü bir yazar ve gelişim psikoloğudur. Dünyanın pek çok yerinde uzmanlara ve anne-babalara bilinçli ebeveynlik eğitimleri veren Dr. Aletha Solter, Aware Parenting Enstitüsünün (www.awareparenting.com) kurucusu ve yöneticisidir. Uzmanlığını insan biyolojisi üzerine İsviçre Cenova Üniversitesinde yapmış olan Solter, burada Dr. Jean Piaget ile çalıştıktan sonra, California Santa Barbara’da psikoloji doktorası yapmıştır. Uluslararası arenada bağlanma, travma ve cezalandırıcı olmayan disiplin üzerindeki çalışmalarıyla tanınan bir uzmandır. Türkçeye çevrilen kitapları; Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin, Oyun Oynama Sanatı ve Anne Babanın Çocuk Yetiştirme Rehberi’dir.  Solter halen Güney Kaliforniya’da yaşamaktadır ve iki yetişkin çocuğun annesidir.

 

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0212 233 28 38 - 0539 971 25 04
E-posta:
bilgi@psikolojistanbul.com

Mekan

Radisson Blu Hotel Şişli
19 Mayis Cad. No 2 Şişli
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar