Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

8 Şubat 2023 @ 10:00 - 15:00

Gottman Enstitüsü & psikoloji İstanbul sunar
8 Şubat 2023 Çarşamba günü 10:00-15:00 saatleri arasında, Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun tarafından gerçekleştirilecek bu eğitime katılarak, Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmenin püf  noktalarını öğrenebilir ve Gottman Enstitüsünün hazırlamış olduğu Duygu Koçluğu eğitim içeriğine ücretsiz olarak erişebilirsiniz.
duygu koçluğu atölyesi: Ebeveynliğin kalbi

ebeveynligin kalbi

John Gottman’ın 40 yılı aşkın süredir yapmış olduğu araştırmalara dayanan, çocuklarda “duygusal zekayı geliştirme” ve ebeveynlere “duygu koçluğu” becerilerini edindirme odaklı eğitim programı, 108 sayfalık uygulayıcı manuali, Julie ve John Gottman’ın anlatımı ve Gottman Usta Eğitmenleri Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun’un bilgilendirmeleri ve kolaylaştırıcılığı ile evinizden rahatlıkla izleyebileceğiniz bir deneyime dönüştürülmüş durumda. Tamamı Türkçe olarak hazırlanmış  olan programı dilediğiniz zaman satın alabilir ve izleyebilirsiniz!

Atölyeyi satın aldıktan sonra, sizinle paylaşılacak olan link ile Psikoloji İstanbul online eğitim platformu üzerinde, etkin öğrenme prensiplerine dayanarak hazırlanmış bir Duygu Koçluğu serüvenine katılacak ve atölyeye altı ay süresince erişebiliyor olacaksınız.

Atölye İçeriği

Duygu Koçluğu: Ebeveynliğin Kalbi programı ebeveynler için düzenlenmiş, yeni yürümeye başlayan çocuklardan gençlere kadar geniş bir yaş aralığı için, duygusal zekayı geliştiren, olumlu, uzun süreli etkiler yaratan 5 adımlı bir yöntem sunar. Çocukları hayatın zorlu anlarında, özgüven geliştirecek ve sosyal, duygusal ve entelektüel olarak büyümelerine yardımcı olacak şekilde destekler. Ayrıca duru bir anlatımla ve öğrenmeyi sağlayan bir şekilde tasarlandığından, ebeveynler, eğitimciler, danışmanlar ve hatta çocuğa bakım veren herkes tarafından da kolayca uygulanabilir.

Ebeveynliğin KalbiAraştırmalara dayarak biliyoruz ki, duygusal farkındalık ve duyguları regüle etme yeteneği, hayatın her alanında, IQ’dan (zeka katsayısından) daha fazla, başarıyı ve mutluluğu belirler. Bu program,  çocuğunuzun duygusal zekasını geliştirmek için önemli anlarda, çocuğunuzun yanında nasıl durabileceğinizi ve ona koçluk yapabileceğinizi anlatmakla kalmıyor, sizin duygusal zekanızı geliştirmek için neler yapabileceğinizi de sunuyor.

 • Çocuğunuz öfkeli, üzgün, korkmuş ya da kızgınken onun gelişimini destekler şekilde en iyi neler yapabileceğinizi anlatıyor
 • Duyguları bağlanma ve öğretme fırsatı olarak nasıl kullanacağınızı keşfetmenizi sağlıyor
 • Çocuğunuzun problem çözmesine yardımcı olurken net ve tutarlı sınırları nasıl koyacağınızı öğrenmenizi sağlıyor
Hedefler:

5 adımlı basit bir yöntemle, çocuklara “Duygu Koçluğu” yapmayı öğreneceksiniz. Program, sizin duygusal farkındalığınızı ve iletişim becerilerinizi artırarak, duygusal duyarlılığınızı geliştirip karşılığında da duygusal olarak zeki çocuklar yetiştirmenizi sağlamayı hedefliyor. Programı tamamladıktan sonra, duygusal zekanın ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve çocuğunuz için sağlam bir duygusal temel oluşturmanıza yardımcı olacak 5 temel adımı nasıl uygulayacağınızı iyi biliyor olacaksınız. Ayrıca program sonunda:

 • çocuğunuzun ne hissettiğini
 • duygularını nasıl anlayacağınızı, yanıtlayacağınızı ve onaylayacağınızı
 • her yaştan çocukla nasıl etkili bir duygu koçluğu yapabileceğinizi
 • anlayışı ve empatiyi ifade etmenin yollarını
 • çocuklara nasıl güvenli sınırlar belirleyeceğinizi
 • ve problem çözmeyi anlamış ve öğrenmiş olacaksınız.
duygusal zeka ve duygu koçluğu

İyi bilgi ve doğru beceriler olmadan, ebeveynlik zor gelebilir. Ebeveynler sık ​​sık “Çocuğum için şimdi ve gelecekte fark yaratacak neler yapabilirim?” diye düşünür. Yirmi yıldan uzun süren araştırmaların ardından çıkan cevap, çocuğunuzun duygusal zekasını geliştirmek olduğudur. Bu, çocukların ne hissettiğini ve nedenini tanıyarak duygularını anlamalarına yardımcı olmak anlamına gelir. John Gottman, bu becerilere 20 yıllık ilişkiler, aileler ve ebeveynlik stilleri üzerine yapılan araştırmaların ardından 1990 yılında ortaya çıkan bir terim olan Duygu Koçluğu adını verdi. Duygu Koçluğu, saygılı, duygusal olarak sağlıklı, başarılı çocuklar yaratmada temeldir.

John Gottman’ın araştırmasına göre, duygusal zekası yüksek çocuklar

 • Akademik olarak daha iyi performans sergiler.
 • Daha az davranış problemi olur.
 • Daha az bulaşıcı hastalık geçirirler.
 • Duygusal olarak daha kararlı olurlar.
 • Daha esnek olurlar.
 • Dikkatle odaklanabilir ve kendilerini motive edebilirler.

Bu program, usta eğitmenler eşliğinde, ebeveynlere, eğitimcilere ve bakıcılara beş basit adımda çocuklara nasıl davranacaklarını öğretiyor.

Başarılı ebeveynlik yüreğinizde başlar ve ardından duyguları yükseldiğinde, üzüldüklerinde, sinirlendiklerinde veya korktuklarında çocuklarınızla ilişkide kalarak andan ana devam eder. Ebeveynliğin kalbi, gerçekten ihtiyaç duyulan anlarda orada, çocuğunuzla olmaktır.

KATILIM ÜCRETİ

1950 TL + KDV

dr. John gottman HAKKINDA

Mutlu evliliklerin devamlılığı ve boşanma tahminleri konusundaki çalışmaları ile tanınan dünyaca ünlü uzman Prof. Dr. John Gottman, 40 yılı aşkın bir süre binlerce çiftle araştırmalar yaptı. Evlilik ve Ebeveynlik üzerine yaptığı çalışmalar ona aşağıdaki ödülleri kazandırdı.

 • ABD Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü Araştırmacı Bilim Adamı Ödülü (4 kez)
 • Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği Araştırmacı Bilim Adamı Ödülü
 • Amerikan Aile Terapisi Akademisi Aile Sistem Araştırmalarına En Fazla Katkıda Bulunan Bilim Adamı
 • Amerikan Psikoloji Derneği (APA) Yaşam Boyu Araştırma Ödülü
 • ABD Ulusal Aile İlişkileri Konseyi Teori ve Araştırmada Burgess Ödülü

Prof. Dr. Gottman Psychology Networker tarafından son çeyrek yüzyılın en etkili terapistlerinden biri olarak gösterilmiştir. Kendisi 200’den fazla akademik makalenin ve 40’dan fazla kitabın yazarıdır. Bu kitaplar arasında dünyada çok satanlar listesinde bulunan Evliliği Sürdürmenin Yedi İlkesi, Aşk Nasıl Sürdürülür?, Eight Dates: Essential Conversations for a Lifetime of Love, The Relationship Cure, Why Marriages Succeed or Fail, ve Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek bulunmaktadır.

Prof. Dr. Gottman medyada Good Morning America, Today, CBS Morning News ve Oprah, The New York Times, Ladies Home Journal, Redbook, Glamour, Woman’s Day, People, Self, Reader’s Digest, TEDx ve Psychology Today gibi yayınlarda görünmüştür.

Eşi Dr. Julie Gottman ile birlikte Gottman enstitüsünün kurucusu ve İlişki Araştırmaları Enstitüsü’nün yöneticisidir. Washington Üniversitesi’nden emekli bir profesör olan John Gottman burada araştırmasının büyük bir bölümünü gerçekleştirdiği ve eşler arasındaki ilişkiyi incelediği “Aşk Laboratuvarını” kurmuştur.

John Gottman eşi Julie Gottman ile birlikte her sene yüzlerce çiftin ilişkilerini güçlendirmek için katıldığı “Arts and Science of Love” atölye çalışmasını düzenlemektedir. Aynı zamanda Gottman Yöntemi ile oluşturduğu terapi yöntemi ile tüm dünyada uzmanlar yetiştirmekte ve tüm dünyada evliliklerin güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Anlatımı net, bilgilendirici, akıcı ve esprilerle dolu olduğu için çok yüksek bir hayran dinleyici kitlesine sahiptir.

Dr. Julie Schwartz Gottman hakkında

Dr. Julie Gotttman, Gottman enstitüsünün kurucusu ve yöneticisidir. Çok saygıdeğer bir klinik psikolog olan Julie Gottman, uluslararası media ve organizasyonlarda özellikle evlilik, aile içi şiddet, cinsel taciz ve tecavüz, eşcinsellik ve ebeveynlik konularında aranan uzman bir danışmandır. Prof. Dr. John Gottman ile birlikte çiftler için yaratılmış olan ve Amerika’da son derece popular olan Arts and Science of Love” hafta sonu atölye çalışmasının yaratıcısıdır. Aynı zamanda Gottman Yöntemi ile Çift Terapisi klinik eğitimlerinin de yaratıcısıdır. Diğer başarıları arasında;

 • Washington Eyaleti Yılın Psikoloğu Ödülü
 • Yazar/Ortak Yazar olduğu kitaplar; Erkekler için Kadın Rehberi, Eight Dates: Essential Conversations for a Lifetime of Love, Ten Lessons to Transform Your Marriage, And Baby Makes Three, 10 Principles for Doing Effective Couples Therapy,  The Marriage Clinic Casebook vardır.
 • Çiftlerle olan özellikle aile içi şiddet, istismar ve travma, bağımlılar ve eşleri ve kanser hastaları ve aileleri konusunda yaptığı klinik çalışmalar son derece ilgi görmektedir.

Dr. Julie Gottman’ın ilham verici, güçlendirici ve nazik liderliği ile Gottman Enstitüsü, tüm dünyada pek çok uzman ve terapistin yetişmesine ve pek çok araştırmanın yürütülmesine katkı sağlamıştır.

BAŞVURU FORMU