Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

15 Haziran 2022 @ 09:30 - 19 Haziran 2022 @ 18:00

Online Gottman Çift Terapisi II. Düzey Eğitimi

Çift Terapisinde Gottman Yöntemi, Dr. John Gottman’ın 1970’de başlayan ve bugüne kadar devam eden bilimsel araştırmalarına dayanmaktadır. Bu araştırmalar, dünyada çiftlerle yapılan ilk ve en kapsamlı araştırmalar olma özelliği taşımaktadır.

Gottman terapisi, John ve Julie Gottman tarafından geliştirilen, dünyada araştırma temelli ve geçerli bilimsel kanıtlara dayanan tek ilişki terapisi yöntemidir.

Gottman Yöntemine ilişkin daha derin bir beceri edindirme odağında olan II. Düzey Eğitiminde, etkinliği kanıtlanmış müdahaleleri (Gottman Müdahale kitaplığında 50’den fazla müdahale bulunmaktadır) öğrenmenin yanı sıra, klinik becerilerinizi geliştiriyor, etkili bir terapi planı oluşturabiliyor ve müdahalelerin uygulandığı rol çalışmalarında destekleyici bir bireysel koçluk alacaksınız.

Türkçeye uyarlanmış 700 sayfalık bir manualin katılımcılarla paylaşıldığı ve uluslararası olarak sertifikalandırılan bu yedi (7) günlük eğitimin sonunda, katılımcılar:

 1. Çiftin, beden dilini ve yüz ifadelerini doğru biçimde okuyabiliyor,
 2. Çiftin “yakınlık” “çatışma” ve “ortak anlam” profillerini etkin biçimde değerlendirebiliyor,
 3. Çiftin “dört atlı” kullanımına etkin biçimde müdahale edebiliyor ve çiftin panzehirleri kullanabilmesini sağlayabiliyor,
 4. Çiftin “taşma”nın tırmanmasını önleyerek, kendilerini rahatlatma becerilerini geliştirebiliyor,
 5. Çiftin etkileşimindeki Saldırı/Savunma döngüsünü kırabiliyor ve ihtiyaç duydukları altı beceriyi aktarabiliyor,
 6. Tekrarlayan ve çıkmaza giren problemler konusunda çiftin bir diyalog oluşturmasını sağlayabiliyor,
 7. Çiftin “yakınlık” sistemini çeşitli müdahalelerle geliştirebiliyor,
 8. Çiftin “ortak anlam” oluşturabilmesini sağlayabiliyor,
 9. Gottman değerlendirme ve müdahalelerini etkili biçimde kullanabiliyor,
 10. Çift terapisinde yaygın olarak terapistlerin karşısına çıkan farklı komorbiditeleri (aldatma, bağımlılık, travma sonrası stres bozukluğu, aile içi şiddet) tanımlayabiliyor ve müdahale edebiliyor olacaktır.
Eğitime Kimler Katılabilir

Gottman Çift Terapisi I. Düzey Eğitimi’ni almış ve lisansını ruh sağlığıyla ilişkili alanlarda tamamlamış tüm uzmanlar.

Sertifika

II.Düzey eğitiminin ardından katılımcılara, uluslararası geçerliliği olan Gottman Çift Terapisi II. Düzey Sertifikası verilmektedir.

Eğitim Materyali

Katılımcılara, 700 sayfalık türkçeye çevrilmiş olan 2. Düzey “Klinik Uygulama ve Müdahale” manuali ücretsiz olarak sağlanmakta ve pdf olarak paylaşılmaktadır. Online eğitime katılımla ilgili olası aksamaları telafi edebilmek amacıyla, eğitim kayıtları katılımcılarla 14 gün süresince izleyebilecekleri şekilde paylaşılmaktadır.

Eğitim Tarihi

 • 15-16-17-18-19 Haziran 2022 tarihlerinde 09:30-18.00 arasında
Eğitmenler Hakkında
Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun

Uzman Psikolog Filiz Kaya, İstanbul Ünivesitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Tıp yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve evlilik terapisi eğitimlerini, John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Sertifikalı Gottman Çift Terapisti aynı zamanda yöntemin eğiticisidir. Meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan Kaya, son yıllarda çalışmalarını çiftler ve performans geliştirme konularında sınırlamıştır.

Psk. Dr. Özge Altan Aytun, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak, doktora eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde tamamlamıştır. Türkiye’de Gottman Enstitüsü tarafından onaylı iki terapistten biri olan Aytun, Gottman metodu ile özellikle çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk ve boşanma konularında çalışmakta, uzmanları eğitmekte ve süpervizyonlar düzenlemektedir.

 

Ön Başvuru Formu

  Mekan

  Radisson Blu Hotel Şişli + Online
  19 Mayis Cad. No 2 Şişli
  İstanbul, Türkiye

  Organizatör

  Serap Kocabay
  Telefon:
  0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
  E-posta:
  kayit@psikolojistanbul.com
  Website:
  www.psikolojistanbul.com