Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

13 Ocak 2022 @ 09:00 - 16 Ocak 2022 @ 17:00

Online Gottman Çift Terapisi III. Düzey Eğitimi

Gottman terapisi, John ve Julie Gottman tarafından geliştirilen, dünyada araştırma temelli ve geçerli bilimsel kanıtlara dayanan tek ilişki terapisi yöntemidir.

Sertifikalı Gottman Terapisti olmak ve Gottman yönteminde ustalaşmak isteyen uzmanlar için John ve Julie Gottman tarafından geliştirilen eğitimlerin sonuncusu olan III. Düzey Eğitimi, zorlu vakalara ilişkin uygulamalardan oluşmaktadır. III. Düzey eğitimi, tüm dünyada, enstitü tarafından usta eğitmenliği onaylanmış uzmanlar tarafından verilmektedir ve eğitime katılım için aşağıdaki ön koşullarında sağlanması zorunludur:

 • Gottman Çift Terapisi 1. Düzey Eğitimini tamamlamış olmak
 • Gottman Çift Terapisi 2. Düzey Eğitimini tamamlamış olmak
 • İlgili ruh sağlığı alanında minimum yüksek lisans eğitimini tamamlamış ya da halihazırda ilgili programın öğrencisi olmak
 • Alanda çiftlerle çalışıyor olmak

Eğitimin yüzyüze gerçekleşmesi durumunda, eğitim süresi 4 tam gün ve yeri de İstanbul olacaktır.

Salgın nedeniyle online olarak gerçekleşen eğitimin süresi de, içeriği de verimliliği maksimum düzeyde tutabilecek şekilde tasarlanmıştır. Türkçeye uyarlanmış III. Düzey manualinin katılımcılarla paylaşıldığı ve uluslararası olarak sertifikalandırılan bu yedi (7) günlük eğitimin sonunda, katılımcılar:

 1. Çiftin ihtiyacına uygun gottman müdahalelerini seçebiliyor,
 2. Terapi  “ikili bir süreç” olmasını sağlayabiliyor,
 3. Çiftin “dört atlı” kullanımına etkin biçimde müdahale edebiliyor ve çiftin panzehirleri kullanabilmesini sağlayabiliyor,
 4. Çiftin etkileşimindeki Saldırı/Savunma döngüsünü kırabiliyor ve ihtiyaç duydukları altı beceriyi aktarabiliyor,
 5. Tekrarlayan ve çıkmaza giren problemler konusunda çiftin bir diyalog oluşturmasını sağlayabiliyor,
 6. “Çatışma İçinde Hayaller” müdahalesini etkin biçimde uygulayabiliyor,
 7. Çiftin “yakınlık” sistemini çeşitli müdahalelerle geliştirebiliyor,
 8. Çiftin “ortak anlam” oluşturabilmesini sağlayabiliyor,
 9. Gottman değerlendirme ve müdahalelerini etkili biçimde kullanabiliyor,
 10. Çiftlere “onarma”nın önemini, bilimsel verilerle açıklayabiliyor ve “onarma  listesi”ni etkin biçimde uygulatabiliyor,
 11. “Geçmişe Dair Görüşme”yi etkili biçimde yapabiliyor ve terapi sürecine entegrasyonunu sağlayabiliyor,
 12. Çift terapisinde yaygın olarak terapistlerin karşısına çıkan farklı komorbiditeleri tanımlayabiliyor, eşlik eden problemlere uygun müdahaleleri  geliştirebiliyor olacaktır.
Sertifika

III.Düzey eğitiminin ardından katılımcılara uluslararası geçerliliği olan Gottman Çift Terapisi III. Düzey Sertifikası verilmektedir.

Eğitim Materyali

Katılımcılara, türkçeye çevrilmiş olan 3. Düzey manuali ücretsiz olarak sağlanmakta ve pdf olarak paylaşılmaktadır. Online eğitime katılımla ilgili olası aksamaları telafi edebilmek amacıyla, eğitim kayıtları katılımcılarla 30 gün süresince izleyebilecekleri şekilde paylaşılmaktadır.

Eğitim Tarihi

 • 13-14-15-16 Ocak 2022 tarihlerinde 10.00-16.00 arasında
 • 21-22-23 Ocak 2022 tarihlerinde 10:00-16:00 arasında
EğitMENLER hakkında
Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun

Uzman Psikolog Filiz Kaya, İstanbul Ünivesitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Tıp yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve evlilik terapisi eğitimlerini, John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Sertifikalı Gottman Çift Terapisti aynı zamanda yöntemin eğiticisidir. Meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan Kaya, son yıllarda çalışmalarını çiftler ve performans geliştirme konularında sınırlamıştır.

Psk. Dr. Özge Altan Aytun, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak, doktora eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde tamamlamıştır. Türkiye’de Gottman Enstitüsü tarafından onaylı iki terapistten biri olan Aytun, Gottman metodu ile özellikle çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk ve boşanma konularında çalışmakta, uzmanları eğitmekte ve süpervizyonlar düzenlemektedir.

 

 

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
E-posta:
kayit@psikolojistanbul.com
Website:
www.psikolojistanbul.com

Mekan

Radisson Blu Hotel Şişli + Online
19 Mayis Cad. No 2 Şişli
İstanbul, Türkiye