Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

23 Nisan 2020 @ 10:00 - 12:00

Online Ücretsiz Webinar: 21. Y.Y.da Oyun Terapisti Olmak

“Oyun terapistleri olarak çocuklarla olan seanslarımızı yeniden düşünmek gerekiyor. Ne tür model, teori, yaklaşım ve bakış açısından gelirsek gelelim dengeler değişti. Terapi oyun odasında olur, oyuncaklar yerli yerinde olur, ebeveyn seansta olur ya da olmaz gibi bildiğimiz sınırlar tamamen yerinden oynadı. Bu süreci tüm bu değişen dengelerle beraber bir kriz ya da fırsat olarak görebiliriz,”

diyor Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitmenimiz Nilüfer Devecigil. Hadi gelin, bu fırsat konusunda kısa bir sohbet yapalım ve kaygılarımıza dokunalım…

Psikoloji İstanbul olarak farklı ekollerden oyun terapileri uygulamaları yapan ve çocuk odaklı aile danışmanlığı veren meslektaşlarımızın, seanslarını online olarak nasıl sürdürebilecekleri konusunda destek olmak istedik. Nilüfer Devecigil moderatörlüğünde deneyimlerin paylaşılacağı ve sizlerden gelen soruların yanıtlanacağı bu 2 saatlik ücretsiz atölyede, ebeveyn ile çocuk arasındaki ilişkiyi ve oyunun gücünü kullanarak, çeşitli online platformlar üzerinden oyun terapisi vermeyi konuşacağız. Konular kısaca şöyle:

  • Online olarak oyun terapisi nasıl oynanır?
  • Yönlendirmeden oyun oynamak, aynı mekanda olmadan nasıl sağlanır?
  • Aileye danışmanlık, online süreçlerde nasıl verilmelidir?
Nilüfer Devecigil Hakkında

Amerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil, üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme gibi yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve New York Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir.

Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) eğitmeni ve süpervizörü olan Nilüfer Devecigil, Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimlerini Psikoloji İstanbul bünyesinde vermektedir. Türkiye’de gerek kurumlara gerekse açık olarak katılımcılara ebeveynlik seminerlerinin yanı sıra mindfulness atölyeleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Amerika’da doktora eğitimine devam etmekte olan Nilüfer Devecigil, Doğan Kitap’tan çıkan “Işığın Yolu” adlı kitabın yazarıdır.

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
E-posta:
kayit@psikolojistanbul.com
Website:
www.psikolojistanbul.com

Mekan

Online Zoom Platformu