Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

10 Haziran 2020 @ 20:00 - 23:00

Dr. Tina Payne Bryson ile, Dramsız Disiplin Mümkün

Dr. Tına Payne Bryson, 10 haziran 2020

Dr. Tina Payne Bryson, dünyanın pek çok ülkesinde, çok satanlar listesinden yer alan Bütün Beyinli Çocuk, Dramsız Disiplin ve Yes Brain Child kitaplarının Dan Siegel ile birlikte ortak yazarı, başarılı bir psikoterapist, uluslararası alanda önemli bir uzman ve iz bırakan bir konuşmacıdır.

Dr. Bryson, 10 Haziran 2020 akşamı, 20:00-23:00 arasında, bizlere Dramsız Disiplin’in inceliklerini anlatıyor, ebeveynlere iki yaş çocuğundan ergenliğe kadar yaşanan öfke patlamaları ve ağlama nöbetleriyle başa çıkmada etkili ve şefkat dolu bir yol haritası sunarken, uzmanları güçlendiriyor ve yeni araçlarla donatıyor olacak. Çocuk-Ebeveyn ilişkilerindeki kaosu yatıştırmak ve çocuğun gelişen beynini güçlendirmek için Dramsız Disiplin konuşmaya sizleri de bekliyoruz.

Ebeveynlerin çocuğun istenmeyen davranışlarına verdikleri tepki ile çocuğun nörolojik gelişimi arasında etkileyici bir bağlantı vardır. Dramsız disiplin, gerilimler, göz yaşları ve esaret çığlıklarının eşlik ettiği, tek taraflı galibiyetle sonlanan (ebeveynin ya da çocuğun kazandığı) dramatik sahnelerin değil de olumsuz davranışların sonunda herkesin rahat, huzurlu ve gelişmiş olduğu anların yaşanmasını sağlayarak problem çözdüğü için değerli.

Neler Öğreneceksiniz?
  • ebeveynlerin çocuklarına edindirmek istedikleri değerleri ve mesajları ustaca iletmelerini sağlayacak stratejiler edinmeleri,
  • beyin gelişimine ilişkin gerçeklere dayanan, çocuğun içinde bulunduğu gelişim evrelerine ve yaşına uygun disiplin yöntemleri,
  • olumsuz ve istenmeyen davranış ne kadar ekstrem olursa olsun, çocukla sevgi dolu bir dille ve sakinlikle bağ kurmaya devam ederken, net & tutarlı limitler koyabilmenin yolları,
  • yaşanan fırtına içinde çocuğa yol gösterirken, içgörü, empati ve onarma becerileri edindirme ipuçları,
  • en iyi ebeveynlerin bile sık düştükleri disiplin hataları,
  • bütün beyinli ebeveynliğe ve dramsız disiplin tekniklerine odaklı kalabilme yöntemleri.

Gerçek, samimi ebeveynlik öyküleri ve yoğun bir şefkat ve bolca mizahla dolu bu atölye, çocuğunuzun gelişmekte olan zihnini nasıl kollayıp güçlendireceğinizi, ailenizi nasıl huzurla çatışma çözebilir hale getirebileceğinizi, daha dayanıklı, sağlam ve mutlu bir ilişki ağı oluşturabileceğinizi anlatıyor. Sorulara da önemli bir zaman ayrılacak olduğundan, karşılaştığınız pek çok zorluğa çıkış yolları bulabileceğinizi biliyoruz.

atölyeye kimler katılabilir

Atölyeye ailesini ve ilişkilerini güçlendirmek isteyen tüm ebeveynler, özellikle çocuklarla ve çiftlerle çalışan tüm uzmanlar, uzman adayları (psikologlar, psikiyatristler, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, öğretmenler, aile danışmanları, insan kaynakları uzmanları ve ilgili lisans programlarının öğrencileri) herkes katılabilmektedir.

Sertifika

Atölyenin sonunda, uzmanlara ve uzman adaylarına, Dr. Tina Payne Bryson imzalı ve Psikoloji İstanbul onaylı katılım belgesi verilecektir.

Atölyenin dili İngilizce olup, atölye süresince İngilizceden Türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

dr. TINA PAYNE BRYSON HAKKINDA:

Tina Payne Bryson, her biri düzinelerce dile çevrilmiş olan ve uluslararası çok satan, Bütün Beyinli Çocuk, Dramsız Disiplin, Yes Brain, The Power of Showing Up ve Bottom Line for Baby kitaplarının yazarıdır. California’daki Center for Connection’ın kurucusu ve yöneticisidir. Bryson, dünyanın dört bir yanında ebeveynler, eğitimciler ve klinisyenlere özel atölyeler düzenleyen önemli bir konuşmacı, eğitmen ve psikoterapisttir. Doktorasını California’daki Baylor Üniversitesinde tamamlayan Tina Bryson, özgeçmişinin en önemli kısmının üç çocuk annesi olarak tanımlamaktadır. Bryson hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.TinaBryson.com adresinden ulaşabilirsiniz.