Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Şubat 22 @ 21:00 - 23:00

Webinar: Pat Ogden ile Travma ve beden

Beden ve travma hakkında öğrenmek, kendini geliştirmek isteyenlere…

Beden psikoterapilerinin piri, travma ve beden konusunun en önemli araştırmacılarından Pat Ogden ile Sensorimotor Psikoterapi eğitmenlerinden Jennifer Gardner bir araya geliyor, deprem ve etkilerini ‘Travma ve Beden’ odağında konuşmak üzere online olarak buluşuyoruz.

Sağlıklı ve güvenli bir yaşam için, gelin birlikte öğrenelim…

22 Şubat Çarşamba akşamı 21:00-23:00 arasında gerçekleşecek ve zoom üzerinden yayınlanacak ücretsiz “Pat Ogden ve Jennifer Gardner ile Travma ve Beden” webinarında görüşmek dileğiyle.

Not:

  • Deneyimli bir terapistseniz, Eylül 2023’te başlayacak ‘Sensorimotor Travma Terapisi 1. Düzey Eğitimi’ne kayıt olabilirsiniz. Lütfen tıklayınız.
  • Webinar içeriğine dair daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeniz ve daha verimli bir webinar deneyimleyebilmeniz için, Pat Ogden’ın “Beden ve Travma” kitabını okumanızı öneririz.

 

Eğitimcilerimiz Hakkında

Pat Ogden, 1970 lerin başlarında çalıştığı psikiyatri hastanesinde hastaların bedenlerinden kopuklukları, fiziksel örüntüleri ve psikolojik sorunları arasındaki ilişki dikkatini çekmeye başladı. TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) henüz DSM manuel’inde yer almadan önce, kendisi hastaların çoğunun travmatik olayı tekrar oluyormuş gibi yaşadıkları ve var olan tedavi yöntemlerinin travma hatırlatıcılarını tetiklediğini fark etti. Beden ve psikolojik sorunlar arasındaki bağlantıyı fark ederek, beden ve zihin arasındaki bu kopukluğu iyileştirmek için somatik terapi ve psikoterapiyi kapsamlı bir yöntemle birleştirerek Sensorimotor Psikoterapi ekolünü geliştirdi. 1981 yılında, öncülüğünü Ron Kurtz’un yaptığı Hakomi Enstitüsü’nü kurduktan sonra, Dr. Ogden, bugün Sensorimotor Psikoterapi Enstitüsü (SPI) olarak bilinen kendi okulunu kurdu.

 

 

 

Jennifer Gardner, çocuklar ve bireylerle sağlık hizmetleri, toplum ruh sağlığı, erken müdahale dahil olmak üzere birçok alanda çalışmalarıyla 25 yıllık deneyime sahip lisanslı bir klinik sosyal hizmet uzmanı ve deneyimli Sensorimotor Psikoterapi eğitmenidir. Özel kliniğinde çiftlere ve yetişkinlere Sensorimotor Psikoterapi, EMDR ve psikodinamik müdahale dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanarak psikoterapi sağlamaktadır. Uzmanlık alanları arasında bağlanma, seks terapisi, çiftler ve bakım verenleri içeren ilişkiler yer almaktadır. Jennifer, SP için uluslararası düzeyde eğitim vermekte ve danışmanlık sağlamaktadır. Ayrıca çiftlerle çalışmak için Sensorimotor Psikoterapi kursu geliştiricilerindendir.

 

Başvuru Formu

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğimize katılabilmek için lütfen tıklayınız.

Mekan

Online Zoom Platformu