Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

10 Mart 2022 @ 21:00 - 22:30

Ücretsiz Webinar: Kelly Dorfman
Çocuklarda Beslenmenin Anksiyete ve Depresyonla İlişkisi

 

Doğru Yiyecek Sağlıklı Çocuk kitabının yazarı, Kelly Dorfman bizlerle…

Anksiyete ve depresyon dünya çapında rekor seviyelere ulaşırken, hayatın, özellikle çocuklar için zorlayıcı hale geldiğine hiç şüphe yok. Anksiyete ve depresyonda, egzersiz, farkındalık, duygusal destek ve terapiler, biliyoruz ki son derece yararlı. Ancak tüm bu desteklere rağmen, düzelme sağlanamadığında, genelde eksik olan parçanın beslenmeye dair olduğunu görüyoruz.

Bu webinarda, klinik beslenme uzmanı ve yazar Kelly Dorfman, çocuk beslenmesinde yer alabilen bazı maddelerin ve/veya  beslenme eksikliklerinin / hatalarının nasıl sinirlilik, öfke, endişe, melankoli ve depresyona sebep olabildiğini, uykuyu nasıl bozabileceğini keşfetmemize yardımcı olacak. Dorfman’ın “Doğru Yiyecek Sağlıklı Çocuk” ismiyle Türkçeye çevrilmiş bir kitabı da mevcut.

Şimdiden İyi Seyirler Dileriz.

10 Mart Parşembe akşamı 21:00-22:30 arasında gerçekleşecek ücretsiz ve herkesin katılımına açık webinarımızda görüşmek dileğiyle…

Psikoloji İstanbul olarak 2022’de odağımız: Güvenli İlişkiler Yaratmak. İlişkilerde şiddet kültürü değil, gerçek yakınlık, sevgi ve diyalog kültürü yaratmak için elimizden geleni yapacak ve güvenli ilişkileri hep birlikte büyüteceğimize inanıyoruz.

KELLY DORFMAN Hakkında

Çocuk hastalıkları, davranış sorunları gibi pek çok konunun beslenmeyle ilişkisini araştıran Kelly Dorfman Amerika’da “Beslenme Dedektifi” olarak tanınıyor. Hoffman, beynin işlevselliğini, enerjiyi ve ruh halini iyileştirmek için beslenmeyi terapötik olarak kullanma konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri. 30 yılı aşkın tecrübesiyle temel sorunları hızlıca ortaya çıkararak araştırmalara dayanan denenmiş stratejileri kullanıyor. İnsanların karmaşık  rahatsızlıklarını ve semptomlarını ele almak için yaratıcı stratejiler geliştirebilmek üzere çalışmalarını birçok tıp uzmanıyla birlikte yürütüyor. Kendisi lisanslı bir beslenme uzmanı, beslenme/biyoloji alanında yüksek lisans derecesine sahip ve çocuklar özel ilgi alanı. Aktif bir şekilde seminerler ve dersler veriyor. Ayrıca köşe/blog ve kitap yazarı. Türkçeye “Doğru Yiyecek Sağlıklı Çocuk” olarak çevrilmiş bir de kitabı bulunmakta.

 

 

Başvuru Formu

10 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek olan webinara katılabilmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Webinar günü, aşağıda belirtmiş olduğunuz mail adresinize, webinar giriş linki ulaştırılacaktır. Görüşmek dileğiyle…

Başvuru için lütfen tıklayınız.

Mekan

Online Zoom Platformu