Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

30 Haziran 2020 @ 10:00 - 12:00

Ücretsiz Webinar: oyun terapisinde aileyle çalışma

Oyun terapisinde aile ile nasıl çalışılacağı konusu, oyun terapistleri için her zaman karmaşık bir konu. Aileye ne kadar bilgi, nasıl ve hangi sıklıkta verileceği, genellikle bir sisteme oturtulmadığı için, terapist, oyunun ne kadarını, nasıl anlatacağı, ailenin soruları ile nasıl başa çıkacağı konusunda  zorlanabilir.

Bu sohbette aile, çocuk ve terapist arasındaki üçgeni nasıl yöneteceğinizi konuşacağız. Ayrıca aileye ebeveynlik hakkındaki bilgilendirme ve regülasyon konularındaki destekleri nasıl değerlendireceğinizi de paylaşacağız.

Nilüfer Devecigil ve Psikoloji İstanbul olarak farklı ekollerden oyun terapileri uygulamaları yapan ve çocuk odaklı aile danışmanlığı veren meslektaşlarımıza destek olmayı sürdürüyoruz. Nilüfer Devecigil tarafından aileyle çalışmaya ilişkin önerilerin ve deneyimlerin paylaşılacağı ve sizlerden gelen soruların yanıtlanacağı bu 2 saatlik ücretsiz atölyede, aileyi destekleyerek oyun terapisi vermeyi konuşacağız.

Nilüfer Devecigil Hakkında

Amerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil, üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme gibi yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve New York Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir.

Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) eğitmeni ve süpervizörü olan Nilüfer Devecigil, Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimlerini Psikoloji İstanbul bünyesinde vermektedir. Türkiye’de gerek kurumlara gerekse açık olarak katılımcılara ebeveynlik seminerlerinin yanı sıra mindfulness atölyeleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Amerika’da doktora eğitimine devam etmekte olan Nilüfer Devecigil, Doğan Kitap’tan çıkan “Işığın Yolu” adlı kitabın yazarıdır.

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
E-posta:
kayit@psikolojistanbul.com
Website:
www.psikolojistanbul.com

Mekan

Online Zoom Platformu