Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

11 Aralık 2020 @ 20:00 - 22:00

Ücretsiz Webinar: Lawrence Cohen ile
oyuncu ebeveyn olmak

Oyuncu Ebeveynlik, yakınlığı, karşılıklı güveni ve bağlantıyı güçlendirmek için çocuğun dünyasına, onun kurallarına tabi olarak girmenin bir yoludur. Oyun, bu dünyada keşfedebileceğiniz uçsuz bucaksız bir bakış açısı kazandırır.

Salgın sürecinin getirdiği bu karmaşık ve zor günlerde, siz ebeveynlere ve dolayısıyla çocuklarımıza destek olalım; ebeveynliğin keyfine vararak çocuklarınızla bağ kurabileceğiniz bir alanı, oyunu konuşalım, oyuncu ebeveynliği konuşalım istedik. Ücretsiz olarak gerçekleşecek bu webinarda, “Oyuncu Ebeveynlik” kitabının yazarı Lawrence Cohen ile bir araya gelecek, güçlendiren oyunları konuşacak ve sorularınızı yanıtlayacağız.

Larry’nin değineceği konulardan bazıları şu şekilde:

  • Oyuncu ebeveyn olmanın değeri ve yöntemleri
  • Çocuğun dünyasına katılma ve bağ kurma
  • Hem çocuklar hem de ebeveynler için, stres azaltıcı oyunlar

İçeriğe dair daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeniz ve daha verimli bir webinar deneyimleyebilmeniz için, Lawrence J. Cohen’ın “Oyuncu Ebeveynlik” kitabını webinar öncesinde okumanızı öneririz.

Webinarımız 11 Aralık akşamı, 20:00-22:00 saatleri arasında gerçekleşti. Webinar süresince ingilizceden türkçeye ardıl çeviri Halil İbanoğlu tarafından  yapıldı.

lawrence j. cohen Hakkında

OYUNCU EBEVEYNLİK kitabının yazarı Dr. Lawrence J. Cohen,  çocuk oyun ve oyun terapisinde uzmanlaşmış bir psikologdur. Terapi uygulamalarına ek olarak, pek çok ülkede, oyuncu ebeveynlik konusunda ailelere, terapistlere ve öğretmenlere eğitimler vermektedir. Dr. Cohen ayrıca The Art of Roughhousing’in Anthony DeBenedet ile ortak yazarıdır. Michael Thompson ve Catherine O’Neill Grace ile çocukların arkadaşlıkları ve akran ilişkileri hakkında iki kitap yazmıştır: Sıkı Dostlar ve Amansız düşmanlar kitabı bunlardan biridir ve Türkçeye kazandırılmıştır.

Dr. Cohen, bilimsel dergilerde ve popüler dergilerde yayınlanan çok sayıda makalenin yazarıdır ve çalışmalarını bilimsel konferanslarda, atölyelerde, sınıflarda ve halka açık toplantılarda sunmuştur.

Dr. Cohen, Haverford College’da okudu ve Duke Üniversitesi’nden klinik psikoloji alanında doktorasını aldı. Dr Cohen Boston, Massachusetts’te yaşıyor. Larry ve eşi Liz’in iki yetişkin çocuğu var.

Larry ve çalışmalarına ilişkin daha ayrıntılı bilgiye www.playfulparenting.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Mekan

Online Zoom Platformu