HİZMETLERİMİZ

Çiftlere Özel - Evliliğe Hazırlık

Ömür boyu bir arada olmak istediğiniz partnerinizle, güçlü bir ilişkiye adım atmak ve bu güzel günleri daimi kılmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

Yeni çiftler güzel düğünlerle dünya evine girerken bütün temenniler onların “bir ömür boyu” mutlu olmaları üzerine. Biz de bu dileklere katılmakla beraber, gözümüzü bir grup istatistikten alamıyoruz. Biliyor musunuz? Türkiye’de yeni evlenen çiftlerin %40’ı ilk 5 yılda boşanıyor. Evliliğin ilk senesi boşanma oranları da giderek artmakta. Halbuki, yapılan araştırmalar, evlilik öncesinde çiftlerin değerlendirilmesi, bilgilendirilmesi ve zorluk yaşayabilecekleri alanlar ilgili destek almalarının, çiftlerin boşanma oranını düşürdüğünü ve ilişki tatminini arttırdığını göstermektedir.

Bu araştırmalardan yola çıkarak Psikoloji İstanbul’da bir ilki gerçekleştiriyor, evlenmek üzere olan çiftlerin ilişkilerini ayrıntılı olarak değerlendiriyor ve mutlu bir evliliğe sahip olmaları gereken becerileri onlara öğretiyoruz. Gottman çift terapisi uzmanları tarafından yürütülen bu program, günde ortalama 3-5 saat süren, iki günlük bir programdan oluşuyor. Bu programa katılan çiftler, uzmanlar tarafından ayrıntılı bir ilişki değerlendirmesinden geçerek, ilişkisinin şu andaki durumu, çift olarak ilişkilerinin güçlü ve gelişmesi gereken yönleri ile gelecekte onları bekleyen riskler ve çözüm yolları ile ilgili bilgi alıyor, ihtiyaç duydukları becerilere ilişkin psikoeğitimsel bir destek alıyor ve evliliklerini mutlu bir şekilde sürdürme şansı elde ediyorlar.

Gelin, sizleri de evliliğe hazırlayalım.