HİZMETLERİMİZ

Uzmanlara Özel - Gottman Çift Terapisi

GOTTMAN TERAPİSİ, JOHN VE JULİE GOTTMAN TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN, DÜNYADA ARAŞTIRMA TEMELLİ VE GEÇERLİ BİLİMSEL KANITLARA DAYANAN TEK İLİŞKİ TERAPİSİ YÖNTEMİDİR.

Kariyerinizi ilişkiler ve çift terapisi alanında geliştirmek ve alanda etkinliği kanıtlanmış, araştırmalara dayanan, temel “değerlendirme ve müdahale” tekniklerini öğrenerek uluslararası standartlarda uzmanlaşmak istiyorsanız Gottman Enstitüsü Türkiye temsilcisi olarak gerçekleştirdiğimiz programlardan yararlanabilirsiniz.

Çift Terapisinde Gottman Yöntemi, Dr. John Gottman’ın 1970’de başlayan ve bugüne kadar devam eden bilimsel araştırmalarına dayanır. Bu araştırmalar, dünyada çiftlerle yapılan ilk ve en kapsamlı araştırmalar olma özelliği taşır. Merkezimizde sağlanan uzmanlara özel, Gottman Çift Terapisi içerikleri aşağıdaki gibidir:

Gottman Çift Terapisi 1. Düzey 

Bu düzey, Gottman Çift Terapisi uzmanlığının birinci adımı olma özelliği taşır. Bu düzeye katılarak, çiftlerle çalışmada etkinliği kanıtlanmış, araştırmalara dayanan, temel “değerlendirme” ve “müdahale” tekniklerini öğrenerek, çift terapisi dünyasına adım atabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

 • Tüm ruh sağlığı bölümlerinin mezun ve öğrencileri,
 • Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümleri mezun ve son sınıf öğrencileri,
 • Aile hekimleri ve hemşireleri,
 • Aile danışmanları,
 • Sosyal bilimler alanlarında çalışan araştırmacılar ve öğretim görevlileri,
 • İnsan kaynakları ve çalışan destek birimleri uzmanları.

Gottman Çift Terapisi 2. Düzey

Gottman Yöntemine ilişkin daha derin bir beceri edindirme odağında olan II. Düzeyde, etkinliği kanıtlanmış müdahaleleri (Gottman Müdahale kitaplığında 50’den fazla müdahale bulunur) öğrenmenin yanı sıra, klinik becerilerinizi geliştirecek, etkili bir terapi planı oluşturabilecek ve müdahalelerin uygulandığı rol çalışmalarında destekleyici bireysel koçluk alabileceksiniz.

Kimler Katılabilir?

 • Gottman Çift Terapisi I. Düzeyi almış
 • ve lisansını ruh sağlığıyla ilişkili alanlarda tamamlamış tüm uzmanlar.

Gottman Çift Terapisi 3. Düzey

Sertifikalı Gottman Terapisti olmak ve Gottman yönteminde ustalaşmak istiyorsanız John ve Julie Gottman tarafından geliştirilen programın sonuncusu olan III. Düzey ile, zorlu vakalara ilişkin uygulamaları öğrenebilir, sertifikasyona bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

 • Gottman Çift Terapisi 1. Ve 2. Düzey'i tamamlamış ve çiftleler ile çalışan uzmanlar,
 • İlgili ruh sağlığı alanında minimum yüksek lisans eğitimini tamamlamış ya da halihazırda ilgili programın öğrencileri.

Gottman Pazar Toplantıları

Gottman çift terapisi ile ilişki terapisindeki etkinliğinizi arttırmak istiyorsanız her bir toplantıya özel olarak belirlenen konu başlıklarında temel müdahaleler, vaka sunumları ve konuya ilişkin terapistlerden gelen soruların cevaplandırılmasına ulaşabileceksiniz. Bu seriye dilediğiniz zaman kaydolabilir, Psikoloji İstanbul platformu üzerinden, kendi ritminizde* izleyerek tamamlayabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

 • Gottman Çift Terapisi 1. Düzeyi almış tüm uzmanlar.

Duygu Koçluğu

Bu atölye ile 5 adımlı basit bir yöntemle, çocuklara “Duygu Koçluğu” yapmayı öğreneceksiniz. Program, sizin duygusal farkındalığınızı ve iletişim becerilerinizi artırarak, duygusal duyarlılığınızı geliştirip karşılığında da duygusal olarak zeki çocuklar yetiştirmenizi sağlamayı hedefliyor. Programı tamamladıktan sonra, duygusal zekanın ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve çocuğunuz için sağlam bir duygusal temel oluşturmanıza yardımcı olacak 5 temel adımı nasıl uygulayacağınızı iyi biliyor olacaksınız.

Kimler Katılabilir?

 • İletişim becerilerini arttırmak, duygusal duyarlılığını geliştirmek isteyen herkes,
 • Duygusal olarak zeki çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveynler ve eğitimciler.