TAKVİM

Ücretsiz Webinar: Çocuk ve Ergenle Psikoterapi

Dr. Nilüfer Devecigil
Başlangıç: 12 Eylül 2024 21:00
Bitiş: 12 Eylül 2024 23:00
Ücret: Ücretsiz
KAYIT OL

WEBİNAR: Güvenli Yuva: Çocuk ve Ergenle Psikoterapi

Katılım herkese açıktır ve canlı izleyenlerle dijital katılım belgesi paylaşılacaktır.

12 Eylül 2024 akşamı saat 21.00’de bir araya geliyor ve "güvenli yuvayı" konuşuyoruz.


Güvenli yuva, Dr. Darcia Narvaez'in geliştirdiği ve bebekler, çocuklar ile ergenlerin potansiyellerine ulaşmaları için gerekli bakım sistemini tanımlayan bir konsepttir. Güvenli yuva, evrimsel olarak kendini kanıtlamış bakım uygulamaları ve çevresel koşullarla çocukların duygusal, sosyal ve fizyolojik ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar.

Güvenli bir yuva nasıl oluşturulur? Bebekler, çocuklar ve ergenler için güvenli yuvayı sağlamak adına ailelerle psikoterapi ve psikoeğitim ne şekilde kullanılabilir? Psikoterapistler, ebeveynler ve eğitimciler, çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek için nasıl işbirliği yapabilirler?

Gelin birlikte gelişip, bebeklerimiz, çocuklarımız ve ergenlerimiz için güvenli ve destekleyici bir yuva oluşturalım. 12 Eylül saat 21:00’de görüşmek dileğiyle…

Dr. Nilüfer Devecigil:

Dr. Nilüfer Devecigil, yetişkin ve oyun terapistidir. California Institute of Integral Studies Üniversitesi’nde ‘Integral ve Transpersonal’ konusunda doktora derecesine sahiptir. Naropa Üniversitesi'nde (Boulder, Colorado) Transpersonal Psikoloji alanında master derecesi almış ve Pitzer College’den (California) liberal sanatlar ekonomi derecesi ile mezun olmuştur. Ailelere, bebeklerini büyütürken karşılaştıkları emzirme ve uyku problemlerine yönelik danışmanlık verirken bağlanma ve koregülasyon temelli bir yaklaşım benimser. "Trust-based Parenting Intervention” adlı eğitim ile evlat edinme vakalarında uzmanlaşarak duyusal entegrasyon konusunda hem aileleri hem de çocukları bilgilendirir. Ailelerin sinir sistemlerinin birlikte uyumlanmasının önemini bilerek eğitim ve danışmanlığında tüm aile bireyleri ile terapistin ekip olmasını ön plana alır. Türkiye’de Deneyimsel Oyun Terapisi konusunda eğitim ve süpervizyon vermeye yetkili tek kişidir. Roman olarak ele alınmış ve içine bağlanma gibi psikolojik yaklaşımlar katılmış ‘Işığın Yolu’ kitabının yazarıdır. Kitabın 2023 yılı sonundaki satış rakamı 80.000 adettir ve halihazırda İngilizce’ye ve Arapça'ya çevrilmektedir. Bağlanma, Mindfulness ve Ebeveynlik gibi çeşitli konularda eğitimler vermektedir. Ayrıca çeşitli kongre ve zirvelerde konuşmalar yapmaktadır. Oyun terapisi ve ebeveynlik konularında çıktığı TV ve radyo programlarında çocuk ve aile sorunlarına değinmektedir. Doğan Kitap yayınevine ebeveynlik kitap seçimlerinde danışmanlık yapmaktadır.
    ORGANİZATÖR
  • Serap Kocabay
  • 0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
  • pikonferans@gmail.com
KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ