Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Şubat 13 @ 20:00 - 22:00

Ücretsiz Webinar: Nilüfer devecigil ile Depremden Etkilenen Çocuklarla Temas

Sadece ebeveynler değil çocuklarımıza temas eden herkes için…

Geçirdiğimiz bu zor günlerde depremden etkilenen çocuklarımıza olan temaslarımızda pek çok hassas konu var. Afet bölgesindeki çocuklarımız, afet bölgelerinden ayrılmış ve kendilerine yabancı ortamlara gelmiş çocuklarımız, depremin etkilerini deprem bölgesinde olmasa da ebeveynlerin zorlanmaları ile hisseden ve zorlanan çocuklarımız. Sadece ebeveynler değil çocuklarımıza temas eden herkes için ihtiyaç olan bir buluşmada bir araya gelelim ve sorularımıza cevap arayalım.

13 Şubat Pazartesi akşamı 20:00-22:00 arasında gerçekleşecek ve zoom üzerinden yayınlanacak ücretsiz “Depremden Etkilenen Çocuklarla Temas” webinarına davetlisiniz.

 

Eğitimci Hakkında

Nilüfer Devecigil:

Amerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil, üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme gibi yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve New York Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir.

Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) eğitmeni ve süpervizörü olan Nilüfer Devecigil, Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimlerini Psikoloji İstanbul bünyesinde vermektedir. Türkiye’de gerek kurumlara gerekse açık olarak katılımcılara ebeveynlik seminerlerinin yanı sıra mindfulness atölyeleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Amerika’da doktora eğitimine devam etmekte olan Nilüfer Devecigil, Doğan Kitap’tan çıkan “Işığın Yolu” adlı kitabın yazarıdır.

Başvuru Formu

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğimize katılabilmek için lütfen tıklayınız.

Mekan

Online Zoom Platformu