Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

17 Nisan 2019 - 18 Nisan 2019

Terapi ve Danışmanlıkta Enerji Uygulamaları

Hem kendiniz hem de danışanlarınız için, yeniden dolmak, yenilenmek ve sağlıklı kalmak, strese karşı içsel dengeye ulaşmak ve günlük yaşamda daha enerjik olmanızı sağlayacak teknikleri öğrenmek üzere, sizleri Stefan Rippel tarafından gerçekleştirilecek atölyemize bekleriz.

Terapi ve danışmanlıkta enerji çalışmalarını öğrenerek, pratiğinize, daha bütüncül zihin-beden uygulamalarını ekleyebiliyor olacaksınız.

Etkili, kolay uygulanabilir, kanıtlara dayalı yöntemlerle danışanlarınızı güçlendirebilir, iyileşme süreçlerine enerji teknikleriyle katkıda bulunabilirsiniz.

Enerji uzmanı Stefan Rippel tarafından 17-18 Nisan 2019’da gerçekleştirilecek olan atölyenin içeriği aşağıdaki gibidir:

  • Enerji uygulamalarına ilişkin teori ve araştırmalar
  • Tanılama, enerji alanlarının duyusal algılaması
  • Kendi enerji sisteminizi aktive etmek için uygulamalar
  • Enerjiyle stres yönetimi
  • Danışanlarla çalışırken temel dengeleme teknikleri

Atölyeye, enerji uygulamalarına ilişkin bilgisini arttırmak ve danışmanlık sürecini geliştirmek isteyen tüm uzmanlar ve uzman adayları (psikologlar, psikiyatristler, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, diyetisyenler, fizyoterapistler ve ilgili lisans programlarının son sınıf öğrencileri)  katılabilmektedir.

Atölyenin dili ingilizce olup, ingilizceden türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

Stefan Rippel Kimdir?
Stefan Rippel

Stefan Rippel, 30 yıldan bu yana enerji terapileri yapmakta olan bir uzmandır. Viyana Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Rippel, kariyerine kalifiye bir masaj terapisti ve refleksolojist olarak hastanede başlamış, ameliyat sonrası rehabilitasyon, akut omurga problemleri, şok, inme ve kalp krizi geçiren hastalarla ilgilenmiştir. Her zaman becerilerini geliştirmeye olan merakı üzerine  Tuina Çin tıbbını etüd eder, bu sayede enerjetik medicine ile tanışır. Beden içindeki yaşam enerjisinin dengelenmesi  ile tedavi çalışmalarında muazzam sonuçlar elde eder.  Sonraki yıllarda Qı Qong yöntemini masteri Wu Tze önderliğinde geliştirmiştir. Sonrasında Stefan, Energy Healing ve QI Gong uluslarası boyuta taşımıştır. Avrupa Birliği’nin hazırladığı tamamlayıcı tıp formlarının yazarlarından biri olmuştur.  Yıllardır yaptığı çalışmalar üzerindeki gözlemleri ve deneyimleri neticesinde Stefan, DIRECTED CARE okulunu açar. Viyana’daki bilimsel araştırmaları sonrasında klasik tıp ve bütüncül enerji healing yöntemiyle özellikle çok fazla sayıda doktor, hemşire ve psikoterapisti eğitmiştir. 2008’de yayımlanan kitabı “Healing Your Spine” insanoğlunun enerji ve fiziksel alanını 5 Element ile anlatmaktadır. Viyana, Londra, Atina ve İstanbul’da çalışmalarını sürdürmektedir.

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
E-posta:
kayit@psikolojistanbul.com
Website:
www.psikolojistanbul.com

Mekan

Radisson Blu Hotel Şişli
19 Mayis Cad. No 2 Şişli
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar