Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Eylül 5 @ 15:00 - 19:00

ilişki ustaları atölyesi – masters of relatıonshıp

Dünyaca Ünlü İlişki Duayenleri John ve Julie Gottman İstanbul’da

The Gottman Institute kurucuları ve dünyaca ünlü ilişki duayenleri, John ve Julie Gottman, ilişkiler hakkında kendini geliştirmek ve araştırma temelli bilgilere ulaşmak isteyen herkes için, ülkemizde ilk kez gerçekleşecek İlişki Ustaları Konferansı‘nda,bu önemli semineri gerçekleştiriyor olacak.

Mutlu İlişkilerin Özelliklerini İlişki Ustalarından Öğrenin!

Dünyaca ünlü ilişki terapistleri ve ustaları Dr. John Gottman ve Dr. Julie Gottman 40 yılı aşkın süredir çiftlerle yapmış oldukları çalışmalardan yola çıkarak geliştirdikleri yöntemleriyle, dünyada araştırma temelli ve bilimsel kanıtlara dayanan tek uzmanlar olma özelliği taşımaktadırlar.

Yazmış oldukları 40’tan fazla kitapla, dünya genelinde yetiştirdikleri binlerce uzmanla, yapmış oldukları konuşmalarla yüzbinlerce kişiye dokunarak, ilişkileri güçlendirmeye ve bireylere ve çiftlere ilham vermeye devam ediyorlar.

Sizler de 5 Eylül 2020’de bu kıymetli dokunuşla ilişkinizi güçlendirebilir, gerek sevgili ya da eş, gerek ebeveynlik, gerekse iş ya da aile ilişkilerinize odaklanarak, mutlu ilişkilerin özelliklerini yaşamınızdaki tüm ilişkilere aktarabilirsiniz.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?
 1. İlişki ustalarının nasıl fark yarattıkları
 2. Mutlu ve yıkılan ilişkilerin özellikleri
 3. Mutlu ilişkiye götüren ve herkes tarafından geliştirilebilir becerilerin neler olduğu
atölyeye KİMLER KATILABİLİR?

İlişkilerini güçlendirmek isteyen herkes

atölye ÜCRETİ

11 Mart 2020 tarihine kadar 149 USD
11 Mart 2020 tarihinden 21 Haziran tarihine kadar 199 USD
21 Haziran tarihinden itibaren 249 USD

Seminer dili İngilizce olup, simultane çeviri yapılacaktır.

dr. John gottman HAKKINDA

Mutlu evliliklerin devamlılığı ve boşanma tahminleri konusundaki çalışmaları ile tanınan dünyaca ünlü uzman Prof. Dr. John Gottman, 40 yılı aşkın bir süre binlerce çiftle araştırmalar yaptı. Evlilik ve Ebeveynlik üzerine yaptığı çalışmalar ona aşağıdaki ödülleri kazandırdı.

 • ABD Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü Araştırmacı Bilim Adamı Ödülü (4 kez)
 • Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği Araştırmacı Bilim Adamı Ödülü
 • Amerikan Aile Terapisi Akademisi Aile Sistem Araştırmalarına En Fazla Katkıda Bulunan Bilim Adamı
 • Amerikan Psikoloji Derneği (APA) Yaşam Boyu Araştırma Ödülü
 • ABD Ulusal Aile İlişkileri Konseyi Teori ve Araştırmada Burgess Ödülü

Prof. Dr. Gottman Psychology Networker tarafından son çeyrek yüzyılın en etkili terapistlerinden biri olarak gösterilmiştir. Kendisi 200’den fazla akademik makalenin ve 40’dan fazla kitabın yazarıdır. Bu kitaplar arasında dünyada çok satanlar listesinde bulunan Evliliği Sürdürmenin Yedi İlkesi, Aşk Nasıl Sürdürülür?, Eight Dates: Essential Conversations for a Lifetime of Love, The Relationship Cure, Why Marriages Succeed or Fail, ve Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek bulunmaktadır.

Prof. Dr. Gottman medyada Good Morning America, Today, CBS Morning News ve Oprah, The New York Times, Ladies Home Journal, Redbook, Glamour, Woman’s Day, People, Self, Reader’s Digest, TEDx ve Psychology Today gibi yayınlarda görünmüştür.

Eşi Dr. Julie Gottman ile birlikte Gottman enstitüsünün kurucusu ve İlişki Araştırmaları Enstitüsü’nün yöneticisidir. Washington Üniversitesi’nden emekli bir profesör olan John Gottman burada araştırmasının büyük bir bölümünü gerçekleştirdiği ve eşler arasındaki ilişkiyi incelediği “Aşk Laboratuvarını” kurmuştur.

John Gottman eşi Julie Gottman ile birlikte her sene yüzlerce çiftin ilişkilerini güçlendirmek için katıldığı “Arts and Science of Love” atölye çalışmasını düzenlemektedir. Aynı zamanda Gottman Yöntemi ile oluşturduğu terapi yöntemi ile tüm dünyada uzmanlar yetiştirmekte ve tüm dünyada evliliklerin güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Anlatımı net, bilgilendirici, akıcı ve esprilerle dolu olduğu için çok yüksek bir hayran dinleyici kitlesine sahiptir.

Dr. Julie Schwartz Gottman hakkında

Dr. Julie Gotttman, Gottman enstitüsünün kurucusu ve yöneticisidir. Çok saygıdeğer bir klinik psikolog olan Julie Gottman, uluslararası media ve organizasyonlarda özellikle evlilik, aile içi şiddet, cinsel taciz ve tecavüz, eşcinsellik ve ebeveynlik konularında aranan uzman bir danışmandır. Prof. Dr. John Gottman ile birlikte çiftler için yaratılmış olan ve Amerika’da son derece popular olan Arts and Science of Love” hafta sonu atölye çalışmasının yaratıcısıdır. Aynı zamanda Gottman Yöntemi ile Çift Terapisi klinik eğitimlerinin de yaratıcısıdır. Diğer başarıları arasında;

 • Washington Eyaleti Yılın Psikoloğu Ödülü
 • Yazar/Ortak Yazar olduğu kitaplar; Erkekler için Kadın Rehberi, Eight Dates: Essential Conversations for a Lifetime of Love, Ten Lessons to Transform Your Marriage, And Baby Makes Three, 10 Principles for Doing Effective Couples Therapy,  The Marriage Clinic Casebook vardır.
 • Çiftlerle olan özellikle aile içi şiddet, istismar ve travma, bağımlılar ve eşleri ve kanser hastaları ve aileleri konusunda yaptığı klinik çalışmalar son derece ilgi görmektedir.

Dr. Julie Gottman’ın ilham verici, güçlendirici ve nazik liderliği ile Gottman Enstitüsü, tüm dünyada pek çok uzman ve terapistin yetişmesine ve pek çok araştırmanın yürütülmesine katkı sağlamıştır.

Mekan

Radisson Blu Hotel Şişli
19 Mayis Cad. No 2 Şişli
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar