Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Nisan 13 @ 20:00 - Ekim 12 @ 23:00

Jennıfer Gardner ile sensorımotor Supervizyonları

Travmatik yaşantılar ve travmaya bağlı olarak yaşanan depresyon, kaygı ve kişilik bozuklukları gibi sorunlar beden, hareket, duruş ve sinir sisteminde travma ve bağlanma dinamiklerinin mirasını taşır. Dr. Pat Ogden tarafından geliştirilen Sensorimotor Psikoterapi (SP) fiziksel eylem, sinir sistemi regülasyonu ve duruş alışkanlıklarını hedefleyerek, beden farkındalığını terapi sürecine aktif olarak dahil eder. SP, olumsuz deneyimin zihin ve beden üzerindeki psikolojik etkilerinin yanı sıra fiziksel etkilerini de ele alarak, iyileşmeyi sağlayan, derin, etkili ve eklektik bir yaklaşım sunar.

Travma Odaklı Sensorimotor Psikoterapi Eğitim Programı farklı müdahalelerle travma ve travmaya bağlı olarak gelişen problem ve belirtilerin beden ve sinir sistemi üzerindeki etkisinin anlaşılmasını ve etkin bir biçimde çalışılmasını sağlar. Sensorimotor Psikoterapi, travmanın bedendeki izini takip eder, tanımlar ve güvenli bir şekilde somatik benlik duygusunu aktive ederek kişiyi iyileştirir. Sensorimotor Psikoterapi’nin Travma Odaklı 1. Düzey eğitiminde kişiye zarar veren somatik paternleri, çarpık bilişsel süreçleri, tıkanan duygusal işlemlemeyi ve hasarlanmış benlik duygusunu iyileştiren etkili müdahaleler öğretilmektedir. Sensorimotor Psikoterapi travma konusunda etkinliği kanıtlanmış, APA tarafından önerilen temel psikoterapi yaklaşımlarından biridir.

Jennifer Gardner tarafından gerçekleştirilecek ve Türkçeye ardıl olarak çeviri sağlanacak olan bu süpervizyon programı ile katılımcıların Sensorimotor Psikoterapi uygulama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Demolarla başlayacak ve her oturumda farklı bir problem alanına odaklanılacak olan süpervizyon toplantılarını kaçırmayın!

SP Eğitim Programı hakkında daha fazla bilgi için: Sensorimotor Psychotherapy Institue web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pat Ogden tarafından gerçekleştirilen Travma, Bağlanma ve Utanç eğitimine kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

supervizyona Kimler Katılabilir

Sensorimotor Psikoterapi I. Düzey Eğitimini tamamlamış tüm ruh sağlığı uzmanları katılabilmektedir.

Supervizyon Tarihleri

Toplamda 9 oturumdan oluşan ve her oturumun 20:00-23:00 saatleri arasında gerçekleşeceği süpervizyon tarihleri aşağıdaki gibidir:

 • 6 Ekim 2022 
 • 10 Kasım 2022
 • 8 Aralık 2022
 • 12 Ocak 2023
 • 9 Şubat 2023
 • 9 Mart 2023
 • 13 Nisan 2023
 • 11 Mayıs 2023
 • 8 Haziran 2023

Ücreti

Tüm süpervizyonlara katılım ücreti, toplu ödemelerde 9000 TL + KDV, tek tek süpervizyonlara katılım bedeli 1250 TL + KDV. Tüm süpervizyonlara katılan uzmanlar, süpervizyon kayıtlarına 1 yıl süresince erişebiliyor olacaklar.

Eğitimci Hakkında

 

Jennifer Gardner, çocuklar ve bireylerle sağlık hizmetleri, toplum ruh sağlığı, erken müdahale dahil olmak üzere birçok alanda çalışmalarıyla 25 yıllık deneyime sahip lisanslı bir klinik sosyal hizmet uzmanı ve deneyimli Sensorimotor Psikoterapi eğitmenidir. Özel kliniğinde çiftlere ve yetişkinlere Sensorimotor Psikoterapi, EMDR ve psikodinamik müdahale dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanarak psikoterapi sağlamaktadır. Uzmanlık alanları arasında bağlanma, seks terapisi, çiftler ve bakım verenleri içeren ilişkiler yer almaktadır. Jennifer, SP için uluslararası düzeyde eğitim vermekte ve danışmanlık sağlamaktadır. Ayrıca çiftlerle çalışmak için Sensorimotor Psikoterapi kursu geliştiricilerindendir.

Ön Başvuru Formu

  Organizatör

  Serap Kocabay
  Telefon:
  0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
  E-posta:
  kayit@psikolojistanbul.com
  Website:
  www.psikolojistanbul.com

  Mekan

  Online Zoom Platformu