Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

28 Kasım 2021 @ 20:00 - 30 Kasım 2021 @ 23:30

pat ogden ile beden psikoterapilerine giriş:
travma, bağlanma ve utanç
Travma, Bağlanma ve Utanç

Beden Psikoterapilerinin yaratıcılarından dünyaca ünlü psikoterapist ve travma uzmanı Pat Ogden bizlerle…

Beden odaklı müdahalelerin psikoterapiye entegre edilmesi, travma, bağlanma ve özellikle ilişki problemlerinde terapinin etkinliğini arttırmakta ve danışanların kalıcı bir dönüşüm yaşamalarını sağlamaktadır.

Pat Ogden Sensorimotor psikoterapinin yaratıcısı, beden psikoterapilerinin en önemli araştırmacılarından, Trauma and the Body kitabının yazarı ve dünyaca ünlü, usta bir eğitmendir. Psikoloji İstanbul olarak, beden psikoterapilerine girişi, alanın en usta eğitmen ve araştırmacısı Pat Ogden ile yapıyor ve üç önemli alana odaklanıyoruz:

 • Travma ve Beden: Travmatik deneyimin mirası, Bedenin anlattığı hikaye, Temel savunma yanıtları, Polivagal teori,  Somatik kaynak geliştirme, Travmatik anının işlenmesi, benliğin parçalarını bütünleştirme
 • Bağlanma: İlişkisel travma ve bağlanma, bağlanma mirası, inançlar ve anlam yaratma, yakınlık arama eylemleri, yoğun duygu ile çalışma, hareket sözlüğü ve terapötik canlandırma
 • Utanç: Utanç, suçluluk, beden, postür ve sinir sistemi, utanç ve ilişkiler, kronik utanç, duygular, inançlar ve düşüncelere etkisi, kompleks travma ve utanç, utancın panzehirleri

Bu üç günlük eğitim serisine katılarak travmayı iyileştirirken bedeni görmeyi, bedeni iyileşme sürecinin odağına almayı; Bağlanma ve ilişkisel sorunları çözmede beden odaklı bazı müdahaleleri uygulamayı; Utancı danışanın hareketlerinde, postüründe gözlemleyip doğru müdahalelerle zararlı etkilerinden arındırmayı öğreneceksiniz.

sensorımotor Psikoterapi hakkında

Beden farkındalığını klinik uygulamaya aktif bir biçimde dahil eden Sensorimotor Psikoterapi, olumsuz deneyimin zihin ve beden üzerindeki psikolojik etkilerinin yanı sıra fiziksel etkilerini de ele alarak iyileşmeye yönelik derin, etkili ve eklektik bir yaklaşım sunar. Konuya ilişkin daha ayrıntılı bilgiye Pat Ogden’ın kurucusu olduğu Sensorimotor Psychotherapy Institue web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

eğitime Kimler Katılabilir

Tüm ruh sağlığı bölümleri mezun ve öğrencileri, sosyal hizmetler, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümleri mezun ve son sınıf öğrencileri, aile hekimleri ve hemşireleri, sosyal bilimler alanlarında çalışan araştırmacılar ve öğretim görevlileri, insan kaynakları ve çalışan destek birimleri uzmanları.

Sertifika

Bu üç günlük eğitim Sensorimotor Psikoterapi eğitimine giriş niteliği taşımakta ve Sensorimotor Psikoterapi Enstitüsü (SPI) tarafından kredilendirilmektedir. Eğitim sonunda katılımcılara, Sensorimotor Psychotherapy Institute ve Psikoloji İstanbul onaylı katılım belgesi verilmektedir.

Eğitim Tarihi

28, 29 ve 30 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşmiş eğitim sürecince Halil İbanoğlu tarafından simultane çeviri yapılmıştır.

Eğitim Ücreti

4000 TL + KDV

pat ogden Hakkında

Pat Ogden, 1970 lerin başlarında çalıştığı psikiyatri hastanesinde hastaların bedenlerinden kopuklukları, fiziksel örüntüleri ve psikolojik sorunları arasındaki ilişki dikkatini çekmeye başladı. TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) henüz DSM manuel’inde yer almadan önce, kendisi hastaların çoğunun travmatik olayı tekrar oluyormuş gibi yaşadıkları ve var olan tedavi yöntemlerinin travma hatırlatıcılarını tetiklediğini fark etti. Beden ve psikolojik sorunlar arasındaki bağlantıyı fark ederek, beden ve zihin arasındaki bu kopukluğu iyileştirmek için somatik terapi ve psikoterapiyi kapsamlı bir yöntemle birleştirerek Sensorimotor Psikoterapi ekolünü geliştirdi. 1981 yılında, öncülüğünü Ron Kurtz’un yaptığı Hakomi Enstitüsü’nü kurduktan sonra, Dr. Ogden, bugün Sensorimotor Psikoterapi Enstitüsü (SPI) olarak bilinen kendi okulunu kurdu.

Ön Başvuru Formu

  Organizatör

  Serap Kocabay
  Telefon:
  0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
  E-posta:
  kayit@psikolojistanbul.com
  Website:
  www.psikolojistanbul.com

  Mekan

  Online Zoom Platformu