Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

7 Temmuz 2020 @ 10:00 - 12:00

Ücretsiz Webinar: çift terapisinde aldatma ile çalışma

İlişkiler aldatmanın ardından biter mi, yoksa güçlenerek devam edebilir mi? Peki aldatma ile nasıl çalışılmalı?

Aldatma çift terapilerinde sık karşımıza çıkan, çiftler için travmatik etkileri olan, terapsitler için ise çalışması en zorlu konudur. İlişkilerde aldatmanın ne olduğunu, aldatma ile nasıl çalışılması gerektiğine ilişkin araştırma temelli bilgi ve önerilerimizi siz meslektaşlarımızla paylaşmayı, böylelikle hem aldatma sorunu yaşayan danışanlarınıza hem de siz meslektaşlarımıza destek verebilmeyi umuyoruz.

Çift Terapisinde Aldatma ile Çalışma Webinar programında paylaşılacak konular aşağıdaki gibidir:

  • Aldatma ile çalışma konusundaki popüler terapilerin karşılaştırılması
  • İlişki ve potansiyel diğerleri arasındaki sınırların yok olmasını tanımlayan, “Gottman-Rusbult-Glass” aldatmaya giden 24 aşama sürecinin açıklanması
  • Aldatmada TSSB
  • Aldatmanın ardından terapi süreci ve temel müdahaleler
    • Telafi Süreci
    • Uyumlanma Süreci
    • Bağlılığın Yapılandırılması
Eğitimcilerimiz Hakkında

Uzman Psikolog Filiz Kaya, İstanbul Ünivesitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Tıp yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve evlilik terapisi eğitimlerini, John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Sertifikalı Gottman Çift Terapisti aynı zamanda yöntemin eğiticisidir. Meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan Kaya, son yıllarda çalışmalarını çiftler ve performans geliştirme konularında sınırlamıştır.

Psikolog Dr. Özge Altan Aytun, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak ve doktora eğitimini de İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde tamamlamıştır. Türkiye’de Gottman Enstitüsü tarafından onaylı iki terapistten biri olan Aytun, Gottman metodu ile özellikle çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk ve boşanma konularında çalışmakta, uzmanları eğitmekte ve süpervizyonlar düzenlemektedir.

 

Organizatör

Serap Kocabay
Telefon:
0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
E-posta:
kayit@psikolojistanbul.com
Website:
www.psikolojistanbul.com

Mekan

Online Zoom Platformu