Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Mart 1 @ 10:00 - 17:00

ÜCRETSİZ EĞİTİM: Çocuklarla Çalışan Uzmanlara Özel Depremden Etkilenenlerle Çalışma

Depremden etkilenen çocuklarla çalışan uzmanlara özel…

Depremden etkilenmiş kişilerle çalışırken, bakım veren ve çocukları birbirinden ayırmadan çalışmanın çok daha etkili olduğunu görüyoruz. Bu eğitimde özellikle çocukla çalışan terapistlerin bu süreçte nasıl çalışacaklarını, hangi araçlardan yararlanacaklarını ele alacağız. Oyun terapisi yaklaşımlarını, psikolojik iyileşme becerilerini ve psikoeğitimi de bu sürece nasıl adapte edeceğimizi konuşuyor olacağız.

1 Mart Çarşamba 10:00-17:00 arasında gerçekleşecek ve zoom üzerinden yayınlanacak ücretsiz “Çocuklarla Çalışan Uzmanlara Özel Depremden Etkilenenlerle Çalışma” eğitimine davetlisiniz.

 

Eğitimci Hakkında

Nilüfer Devecigil:

Amerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil, üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme gibi yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve New York Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir.

Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) eğitmeni ve süpervizörü olan Nilüfer Devecigil, Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimlerini Psikoloji İstanbul bünyesinde vermektedir. Türkiye’de gerek kurumlara gerekse açık olarak katılımcılara ebeveynlik seminerlerinin yanı sıra mindfulness atölyeleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Amerika’da doktora eğitimine devam etmekte olan Nilüfer Devecigil, Doğan Kitap’tan çıkan “Işığın Yolu” adlı kitabın yazarıdır.

Başvuru Formu

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğimize katılabilmek için lütfen tıklayınız.

Mekan

Online Zoom Platformu