Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

6 Mayıs 2021 @ 20:00

Ücretsiz Webinar:
Dr. Chrısta Santangelo ile Ergenlik Üzerine

Ergenlik hakkında daha fazlasını öğrenmek isteyen tüm yetişkinlere…

Dr. Santangelo diyor ki:
Ergenlik kaos ve belirsizliklerle dolu. Ve hepimiz biliyoruz ki böyle zamanlarda insanın bir sığınağı olması çok önemli. İşte bu sığınak sizsiniz. O yüzden bu dönemlerde bağ kurmak çok değerli. onlar hızlı ve daha az gerçek bağ kurulan teknoloji dünyasına gömülmüş haldeler ve başka bir yoldan gitmek için bir ilham aldıkları yer de yok. Benzetme yapmak gerekirse arkadaşları ile bir trendeler. Çok eğleniyorlar. Ancak seyahat ederken pek çok yerden geçmelerine rağmen oralarda durmuyorlar. İşte siz o yerlerde onlarla piknik yapan ve böylece onların kim olduklarının farklı yönlerini geliştiren kişisiniz.
Bu 1.45 dakikalık web seminerinde ebeveynin ergen çocuğunun yolculuğunda ona rehberlik edecek 7 stratejinin derinliklerine ineceğiz. Dr. Santangelo bu yolculuğun ebeveynin kendi yolculuğuna da ilham olduğunu söylüyor. Tıpkı mükemmelliyetçi bir annenin çocuğunun kusurlarını hoş görmesi için kendi kusurlarını hoş görmeyi öğrenmesi gibi. Bu ücretsiz webinar Nilüfer Devecigil ve Christa Santangelo arasında soru cevap şeklinde yapılacaktır ve 6 Mayıs Perşembe akşamı, 20:00-22:00 arasında gerçekleşecektir.
dr. chrısta santangelo hakkında
Yale Üniversitesinde psikoloji eğitimi aldıktan sonra San Francisco’da bulunan Kaliforniya Üniversitesinde yardımcı doçent olarak uzmanlığını ergenler ve aileler üzerine yapar. Psikoanalitik bağlanma, bilişsel ve davranışçı terapiler yanında zihin beden üzerine yoga meditasyon gibi konularda eğitimler alır. 20 yıllık ergen ebeveyn terapileri onu “Ergenlik-Bir ilişki bağlanması” kitabını yazmaya götürür. Kendisi bir klinik psikologdur.

 

Mekan

Online Zoom Platformu