Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

17 Temmuz 2021 @ 16:00 - 21:00

Deneyimsel Oyun Terapisi Webinar Programı
Byron Norton ile DOT Webinarı: DOT’ta hayvanların, rollerin ve çevresel koşulların Sembolik Anlamları

Deneyimsel Oyun Terapisi yönteminin yaratıcısı, büyük usta Byron Norton,  Hayvanların, Rollerin ve Çevresel Koşulların Sembolik Anlamları’nı ülkemiz uzmanları ile paylaşıyor ve sorularınızı yanıtlıyor.

hayvanların, rollerin ve çevresel koşulların Sembolik anlamları Webinar İçeriği

Oyun odasındaki çocuğun iyileşmesine hizmet eden metaforları taşıyan ortam ve rollerin, çocuğun travmasının karakteristiği üzerinde derin anlamları vardır. Bu Webinarda, Deneyimsel Oyun Terapisinde kullanılan hayvanların, çocuğun kendine, terapiste ya da oyuncaklara verdiği rollerin ve ortamı kullanma hallerinin, çocuğun travma dinamikleriyle olan bağlantıları incelenecektir.

Hedefler:
 • Terapide kullanılan hayvanların sembolik anlamlarına bakmak
 • Çocuğun oyunundaki rollerin dinamiklerini incelemek
 • Terapide çevrenin kullanımının anlamlarını değerlendirmek
Kimler Katılabilir

Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi Katılımcı Sertifikası almış olan herkes ve ruh sağlığı ile ilgili lisans bölümlerinden mezun olmuş olan tüm uzmanlar..

Diğer webinar programları

Deneyimsel Oyun Terapisi Webinar Programları, Dr. Byron Norton ve Dr. Carol Norton tarafından hazırlanan bir eğitim serisidir. İleri düzey teori ve vaka incelemelerini kapsar. Her bir Webinarda detaylı olarak farklı konu ve vakalar paylaşılmaktadır. Aşağıdaki Webinarlar da, Byron Norton tarafından gerçekleştirilecek ve Türkçeye ardıl çeviri Halil İbanoğlu tarafından sağlanacaktır.  Webinarların konu başlıkları ve tarihleri ise şu şekilde:

Farklı konuların paylaşıldığı bu Webinarlara da katılarak Deneyimel Oyun Terapisi uzmanlığınızı ileri bir düzeye taşıyabilir, sertifikasyon için gereken eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Not: Byron Norton’ın online olarak bağlanması ile gerçekleşecek eğitim süresince İngilizce – Türkçe çeviri Halil İbanoğlu tarafından yapılacaktır.

webinar Ücreti
2850 TL + KDV

EğitimciLER Hakkında

Byron ve Carol Norton

Byron Norton:

Byron Norton, Kuzey Colorado Üniversitesi’nin Profesyonel Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık alanında profesörlük görevinden emekli oldu. 25 yılı aşkın süredir yüksek lisans öğrencilerine, profesyonellere ve ailelere oyun terapisi eğitimi veriyor. Uluslararası geçerli olan Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi konusunda profesörlük unvanına sahip. Oyun Terapisi ile Çocuklara Ulaşma (Reaching Children Through Play Therapy) ve Cinsel İstismara Uğramış Çocukların Oyun Terapisi ile Tedavisi (Treating Sexually Abused Children Through Play Therapy-yazımı devam ediyor) kitaplarını yazdı.

Byron Norton ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Nilüfer Decevigil:

Amerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil, üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme gibi yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve New York Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir.

Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) eğitmeni ve süpervizörü olan Nilüfer Devecigil, Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimlerini Psikoloji İstanbul bünyesinde vermektedir. Türkiye’de gerek kurumlara gerekse açık olarak katılımcılara ebeveynlik seminerlerinin yanı sıra mindfulness atölyeleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Amerika’da doktora eğitimine devam etmekte olan Nilüfer Devecigil, Doğan Kitap’tan çıkan “Işığın Yolu” adlı kitabın yazarıdır.

Ön Başvuru Formu

  Mekan

  Webinar

  Organizatör

  Serap Kocabay
  Telefon:
  0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
  E-posta:
  kayit@psikolojistanbul.com
  Website:
  www.psikolojistanbul.com