Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sk. No:20 D:5 Nişantaşı / İstanbul
Yükleniyor Etkinlikler

Şubat 22 @ 21:00 - 23:00

Ücretsiz Webinar: Kobralar ve Pitbullar

İlişkilerle ilgili öğrenmek, gelişmek ve derinleşmek isteyenlere…

Bizler Uzm. Psikolog Filiz Kaya Ataklı, Psk. Dr. Özge Altan Aytun ve Psk. Dr. Duygu Buğa olarak bir araya geliyor ve  en iyi bildiğimiz şeyi anlatmak, doğru bilgiyi yaymak için sizlerle online olarak buluşuyor ve “İlişki Şiddetinde Kobralar ve Pitbullar”ın neler olduğuna bakıyoruz. Sizleri de ilişkilerde uzak durulacak şiddet faillerinin kimler olduğuna bakmaya, kendinizi nasıl koruyabileceğinizi konuşmaya çağırıyoruz.

Mutlu İlişkiler Dileriz.

22 Şubat Çarşamba akşamı 21:00-23:00 arasında gerçekleşecek ve zoom üzerinden yayınlanacak ücretsiz “Kobralar ve Pibullar” webinarında konuşacaklarımız aşağıdaki gibidir:

  • İlişki şiddeti nedir?
  • Pitbul ve Kobralara ilişkin Gottman araştırmaları
  • Tehlikenin işaretleri, korunma ve çıkış yöntemleri
  • Sizlerden gelen soruların yanıtlanması

Not: İçeriğe dair daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeniz ve daha verimli bir webinar deneyimleyebilmeniz için, John Gottman’ın “Kobralar, Pitbullar ve İlişki Şiddeti” kitabını webinar öncesinde okumanızı öneririz.

 

Eğitimcilerimiz Hakkında

Uzm. Psk. Filiz Kaya ve Psk. Dr. Özge Altan Aytun, Gottman enstitüsünün kurucuları ve ilişki guruları John ve Julie Gottman’ın yetiştirdiği, Türkiye’deki tek sertifikalı Gottman terapistleri ve yöntemin ülkemizdeki tek eğitimcileridir. Çalışmalarını Psikoloji İstanbul Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde sürdüren uzmanlarımız, çift terapileri, çiftlere ve ebeveynlere özel eğitimler, çiftlerle hafta sonu çalışmaları ve “Türkiye’de Mutlu İlişkiler Çalışmasını yürütmekte, ülkemizdeki ruh sağlığı uzmanlarına Gottman Çift Terapisi eğitimi vermektedirler.

T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl ÜniversitesiDr. Duygu Buğa, 2002 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuş, 2009 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyal Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007-2015 yılları arasında Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattında uzman danışman olarak görev almıştır. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü Sosyal Bilimler doktora programını tamamlayarak Dr. unvanını almıştır. Sivil toplum alanında toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddetle mücadele konularında deneyimi olan Duygu Buğa, Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta ve farklı projelerde danışman ve eğitmen olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

 

 

 

Başvuru Formu

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğimize katılabilmek için lütfen tıklayınız.

Mekan

Online Zoom Platformu