TAKVİM

Jennifer Gardner ile Sensorimotor Süpervizyonları

Jennifer Gardner
Başlangıç: 06 Haziran 2024 20:00
Bitiş: 06 Haziran 2024 23:00
Ücret: 3.000 TL +KDV

JENNIFER GARDNER İLE SENSORIMOTOR SUPERVİZYONLARI

Travmatik yaşantılar ve travmaya bağlı olarak yaşanan depresyon, kaygı ve kişilik bozuklukları gibi sorunlar beden, hareket, duruş ve sinir sisteminde travma ve bağlanma dinamiklerinin mirasını taşır. Dr. Pat Ogden tarafından geliştirilen Sensorimotor Psikoterapi (SP) fiziksel eylem, sinir sistemi regülasyonu ve duruş alışkanlıklarını hedefleyerek, beden farkındalığını terapi sürecine aktif olarak dahil eder. SP, olumsuz deneyimin zihin ve beden üzerindeki psikolojik etkilerinin yanı sıra fiziksel etkilerini de ele alarak, iyileşmeyi sağlayan, derin, etkili ve eklektik bir yaklaşım sunar.

Travma Odaklı Sensorimotor Psikoterapi Programı farklı müdahalelerle travma ve travmaya bağlı olarak gelişen problem ve belirtilerin beden ve sinir sistemi üzerindeki etkisinin anlaşılmasını ve etkin bir biçimde çalışılmasını sağlar. Sensorimotor Psikoterapi, travmanın bedendeki izini takip eder, tanımlar ve güvenli bir şekilde somatik benlik duygusunu aktive ederek kişiyi iyileştirir. Sensorimotor Psikoterapi’nin Travma Odaklı 1. Düzey kişiye zarar veren somatik paternleri, çarpık bilişsel süreçleri, tıkanan duygusal işlemlemeyi ve hasarlanmış benlik duygusunu iyileştiren etkili müdahaleler öğretilmektedir. Sensorimotor Psikoterapi travma konusunda etkinliği kanıtlanmış, APA tarafından önerilen temel psikoterapi yaklaşımlarından biridir.

Jennifer Gardner tarafından gerçekleştirilecek ve Türkçeye ardıl olarak çeviri sağlanacak olan bu süpervizyon programı ile katılımcıların Sensorimotor Psikoterapi uygulama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Demolarla başlayacak ve her oturumda farklı bir problem alanına odaklanılacak olan süpervizyon toplantılarını kaçırmayın!

SP Programı hakkında daha fazla bilgi için: Sensorimotor Psychotherapy Institue web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pat Ogden tarafından gerçekleştirilen Travma, Bağlanma ve Utanç programına kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

SUPERVİZYONA KİMLER KATILABİLİR

Sensorimotor Psikoterapi I. Düzey'i tamamlamış tüm ruh sağlığı uzmanları katılabilmektedir.

SUPERVİZYON TARİHLERİ

Toplamda 6 oturumdan oluşan ve her oturumun 20:00-23:00 saatleri arasında gerçekleşeceği süpervizyon tarihleri aşağıdaki gibidir:

 • 14 Şubat 2024
 • 29 Şubat 2024
 • 28 Mart 2024
 • 25 Nisan 2024
 • 22 Mayıs 2024
 • 6 Haziran 2024
ÜCRET
Tekli kayıtlarda oturum başı ücret 3000₺ + KDV şeklinde iken toplu kayıtta 2600₺ + KDV x 6 şeklindedir.

 Jennifer Gardner, çocuklar ve bireylerle sağlık hizmetleri, toplum ruh sağlığı, erken müdahale dahil olmak üzere birçok alanda çalışmalarıyla 25 yıllık deneyime sahip lisanslı bir klinik sosyal hizmet uzmanı ve deneyimli Sensorimotor Psikoterapi eğitmenidir. Özel kliniğinde çiftlere ve yetişkinlere Sensorimotor Psikoterapi, EMDR ve psikodinamik müdahale dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanarak psikoterapi sağlamaktadır. Uzmanlık alanları arasında bağlanma, seks terapisi, çiftler ve bakım verenleri içeren ilişkiler yer almaktadır. Jennifer, SP için uluslararası düzeyde eğitim vermekte ve danışmanlık sağlamaktadır. Ayrıca çiftlerle çalışmak için Sensorimotor Psikoterapi kursu geliştiricilerindendir.

  ORGANİZATÖR
 • Serap Kocabay
 • 0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
 • kayit@psikolojistanbul.com
Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Çalıştığınız kurum :

Neden katılmak istiyorsunuz?

Diğer etkinliklerimizden haber almak ister misiniz? :