TAKVİM

DOT'ta Çocukların Metaforik İfadeleri

Nilüfer Devecigil ve Byron Norton
Başlangıç: 17 Temmuz 2021 16:00
Bitiş: 18 Temmuz 2021 21:00
Ücret: 3.500 TL +KDV
DENEYİMSEL OYUN TERAPİSİ WEBİNAR PROGRAMI

DENEYİMSEL OYUN TERAPİSİNDE ÇOCUKLARIN METAFORİK İFADELERİ

Sizlere güzel bir haberimiz var. Deneyimsel Oyun Terapisinde Çocukların Metaforik İfadeleri webinarı, artık canlı değil, online olarak, kendinize uygun bir zamanda izleyebileceğiniz şekilde yeniden düzenlenmiştir. Byron Norton’ın anlatımı altyazı ile hazırlanmış olup, konuya ilişkin Nilüfer Devecigil tarafından yapılan bilgilendirme içeriği de webinara eklenmiştir.

Webinarı satın aldıktan sonra, sizinle paylaşılacak olan link üzerinden 2 hafta süresince izleyebilirsiniz. Sertifikasyonun sağlanabilmesi için, konuyla ilgili önceden hazırlanmış yirmi soruluk bir teste yanıt vererek, bizlere ulaştırmanız gerekmektedir. Diğer webinar başlıkları da yakın zamanda benzer şekilde erişilebilir olacaktır.

METAFORİK İFADELER WEBİNAR İÇERİĞİ

Çocuklar duygusal iç dünyalarını metaforlar aracılığıyla ifade ederler. İletişimin bu şekli, çocuklara kendilerini ifade edebilmek için gelişimsel sözel kapasitelerinin ötesinde imkan verir. Terapist dışa vurulanları bir kez anladığında, çocukla daha derin bir ilişki kurmuş olur. Bu derinlikteki anlama hali, oyun terapisindeki çocuk için terapötik süreci genişletir.

HEDEFLER:
  • Çocukların metaforları kullanarak nasıl iletişim kurduklarını anlamak
  • Çocukların oyun terapisinde kendilerini ifade etmek için yarattıkları metaforları nasıl kullandıklarını örneklerle açıklamak
  • Oyun terapistlerine çocukların oyun dinamikleri içinde metaforik süreci nasıl kullandıkları hakkında bilgi sağlamak
KİMLER KATILABİLİR

Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Katılımcı Sertifikası almış olan herkes ve deneyimli oyun terapistleri katılabilmektedir.

DİĞER WEBİNAR PROGRAMLARI

Deneyimsel Oyun Terapisi Webinar Programları, Dr. Byron Norton ve Dr. Carol Norton tarafından hazırlanan bir seridir. İleri düzey teori ve vaka incelemelerini kapsar. Her bir webinarda detaylı olarak farklı konu ve vakalar paylaşılmaktadır. İlerleyen aylarda, aşağıdaki webinarlar da, online olarak Türkçe izlenebilir ve satın alınabilir olacaktır. Deneyimsel Oyun Terapisi Webinar programları aşağıdaki başlıklardan oluşur:

Farklı konuların paylaşıldığı bu Webinarlara da katılarak Deneyimel Oyun Terapisi uzmanlığınızı ileri bir düzeye taşıyabilir, sertifikasyon için gereken adımları tamamlayabilirsiniz.

WEBİNAR ÜCRETİ
3500 TL + KDV


Byron ve Carol Norton

Byron Norton:

Byron Norton, Kuzey Colorado Üniversitesi’nin Profesyonel Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık alanında profesörlük görevinden emekli oldu. 25 yılı aşkın süredir yüksek lisans öğrencilerine, profesyonellere ve ailelere oyun terapisi eğitimi veriyor. Uluslararası geçerli olan Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi konusunda profesörlük unvanına sahip. Oyun Terapisi ile Çocuklara Ulaşma (Reaching Children Through Play Therapy) ve Cinsel İstismara Uğramış Çocukların Oyun Terapisi ile Tedavisi (Treating Sexually Abused Children Through Play Therapy-yazımı devam ediyor) kitaplarını yazdı.

Byron Norton ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Nilüfer Devecigil:

Amerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil, üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme gibi yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve New York Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir.

Türkiye’de gerek kurumlara gerekse açık olarak katılımcılara ebeveynlik seminerlerinin yanı sıra mindfulness atölyeleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Amerika’da doktora eğitimine devam etmekte olan Nilüfer Devecigil, Doğan Kitap’tan çıkan “Işığın Yolu” adlı kitabın yazarıdır.

Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Çalıştığınız kurum :

Neden katılmak istiyorsunuz?

Diğer etkinliklerimizden haber almak ister misiniz? :