TAKVİM

DOT'ta Aile İçi Şiddet ve Çocuğa Etkileri

Nilüfer Devecigil ve Byron Norton
Başlangıç: 17 Temmuz 2021 16:00
Bitiş: 18 Temmuz 2021 21:00
Ücret: 3.500 TL +KDV
SATIN AL
DENEYİMSEL OYUN TERAPİSİ WEBİNAR PROGRAMI

BYRON NORTON İLE DOT WEBİNARI: AİLE İÇİ ŞİDDET VE ÇOCUĞA ETKİLERİ

Deneyimsel Oyun Terapisi yönteminin yaratıcısı, büyük usta Byron Norton, Aile İçi Şiddet ve Çocuğa Etkileri’ni ülkemiz uzmanları ile paylaşıyor.

AİLE İÇİ ŞİDDET VE ÇOCUĞA ETKİLERİ WEBİNAR İÇERİĞİ

Çocuklar travma deneyimlerini pek çok farklı şekilde ifade ederler. Oyun terapisinde, çocuklar oyuncak kullanımı ile yaptıkları yeniden canlandırma ve drama yöntemleri aracılığıyla travmatik deneyimlerini yeniden yapılandırmalarına alan bulurlar. Bu webinarda, Deneyimsel Oyun Terapisinde, çocuğun aile içinde uğradığı şiddet, bunun oyun odasına yansımaları ve bu örselenmenin iyileştirilmesine destek olacak şekilde oyun terapisinin nasıl gerçekleşme si gerektiğine dair detaylı incelemeler yapılacaktır. Oyuncakların çocukların metafor yoluyla kendilerini ifade etmelerindeki rolü incelenecektir. Terapideki oyuncak seçimleri yoluyla, örtük hafızadaki travmatik anının beden ve duygu yoluyla dışa vurulmasının yolları konuşulacaktır.

HEDEFLER:
  • Aile içi şiddetin çocuğa etkilerinin ve oyunundaki göstergelerinin konuşulması
  • Aile içi şiddete uğrayan çocukların oyun terapisinde sıklıkla kullandıkları oyuncaklara ve oyunlara dair metaforlara bakmak
  • Aile içi şiddet mağduru çocuklarla oyun terapisine ilişkin detayların öğrenilmesi
SERTİFİKA

Katılımcılar, Psikoloji İstanbul ve uluslararası geçerliliği olan FPS onaylı Webinar Katılımcı Sertifikası almaya hak kazanırlar. Deneyimsel Oyun Terapisi sertifikasyon süreci ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.deneyimseloyunterapisi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

KİMLER KATILABİLİR

Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Katılımcı Sertifikası almış olan herkes ve ruh sağlığı ile ilgili lisans bölümlerinden mezun olmuş olan tüm uzmanlar..

DİĞER WEBİNAR PROGRAMLARI

Deneyimsel Oyun Terapisi Webinar Programları, Dr. Byron Norton ve Dr. Carol Norton tarafından hazırlanan bir seridir. İleri düzey teori ve vaka incelemelerini kapsar. Her bir Webinarda detaylı olarak farklı konu ve vakalar paylaşılmaktadır. Nisan ayından itibaren, aşağıdaki Webinarlar da, Byron Norton tarafından canlı olarak gerçekleştirilecek ve Türkçeye ardıl çeviri Halil İbanoğlu tarafından sağlanacaktır.  Webinarların konu başlıkları ve tarihleri ise şu şekilde:

Farklı konuların paylaşıldığı bu Webinarlara da katılarak Deneyimel Oyun Terapisi uzmanlığınızı ileri bir düzeye taşıyabilir, sertifikasyon için gereken adımları tamamlayabilirsiniz.

Not: Byron Norton’ın online olarak bağlanması ile gerçekleşecek süreçte İngilizce – Türkçe çeviri Halil İbanoğlu tarafından yapılacaktır.

WEBİNAR ÜCRETİ
3500 TL + KDV

Byron ve Carol Norton

Byron Norton:

Byron Norton, Kuzey Colorado Üniversitesi’nin Profesyonel Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık alanında profesörlük görevinden emekli oldu. 25 yılı aşkın süredir yüksek lisans öğrencilerine, profesyonellere ve ailelere oyun terapisi eğitimi veriyor. Uluslararası geçerli olan Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi konusunda profesörlük unvanına sahip. Oyun Terapisi ile Çocuklara Ulaşma (Reaching Children Through Play Therapy) ve Cinsel İstismara Uğramış Çocukların Oyun Terapisi ile Tedavisi (Treating Sexually Abused Children Through Play Therapy-yazımı devam ediyor) kitaplarını yazdı.

Byron Norton ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Nilüfer Devecigil:

Amerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil, üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme gibi yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve New York Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir.

Türkiye’de gerek kurumlara gerekse açık olarak katılımcılara ebeveynlik seminerlerinin yanı sıra mindfulness atölyeleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Amerika’da doktora eğitimine devam etmekte olan Nilüfer Devecigil, Doğan Kitap’tan çıkan “Işığın Yolu” adlı kitabın yazarıdır.


Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Çalıştığınız kurum :

Neden katılmak istiyorsunuz?

Diğer etkinliklerimizden haber almak ister misiniz? :