TAKVİM

Gottman Çift Terapisi III.Düzey

Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun
Başlangıç: 08 Ocak 2025 09:30
Bitiş: 12 Ocak 2025 17:30
Ücret: 52.000 TL +KDV
SATIN AL

ONLİNE: GOTTMAN ÇİFT TERAPİSİ III. DÜZEY

GOTTMAN TERAPİSİ, JOHN VE JULİE GOTTMAN TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN, DÜNYADA ARAŞTIRMA TEMELLİ VE GEÇERLİ BİLİMSEL KANITLARA DAYANAN TEK İLİŞKİ TERAPİSİ YÖNTEMİDİR.

Sertifikalı Gottman Terapisti olmak ve Gottman yönteminde ustalaşmak isteyen uzmanlar için John ve Julie Gottman tarafından geliştirilen ilişki terapisi yönteminin sonuncu düzeyi olan III. Düzey,  zorlu vakalara ilişkin uygulamalardan oluşmaktadır. III. Düzey, tüm dünyada, enstitü tarafından usta işbirliği onaylanmış uzmanlar tarafından verilmektedir ve katılım için aşağıdaki ön koşullarında sağlanması zorunludur:

 • Gottman Çift Terapisi 1. Düzeyi tamamlamış olmak
 • Gottman Çift Terapisi 2. Düzeyi tamamlamış olmak
 • İlgili ruh sağlığı alanında minimum yüksek lisansı tamamlamış ya da halihazırda ilgili programın öğrencisi olmak
 • Alanda çiftlerle çalışıyor olmak

III.Düzeyin süresi 5 tam gün olup, online olarak katılım gösterilebilecektir.

Türkçeye uyarlanmış III. Düzey manualinin katılımcılarla paylaşıldığı ve uluslararası olarak sertifikalandırılan bu düzeyin sonunda, katılımcılar:

 1. Çiftin ihtiyacına uygun gottman müdahalelerini seçebiliyor,
 2. Terapi  “ikili bir süreç” olmasını sağlayabiliyor,
 3. Çiftin “dört atlı” kullanımına etkin biçimde müdahale edebiliyor ve çiftin panzehirleri kullanabilmesini sağlayabiliyor,
 4. Çiftin etkileşimindeki Saldırı/Savunma döngüsünü kırabiliyor ve ihtiyaç duydukları altı beceriyi aktarabiliyor,
 5. Tekrarlayan ve çıkmaza giren problemler konusunda çiftin bir diyalog oluşturmasını sağlayabiliyor,
 6. “Çatışma İçinde Hayaller” müdahalesini etkin biçimde uygulayabiliyor,
 7. Çiftin “yakınlık” sistemini çeşitli müdahalelerle geliştirebiliyor,
 8. Çiftin “ortak anlam” oluşturabilmesini sağlayabiliyor,
 9. Gottman değerlendirme ve müdahalelerini etkili biçimde kullanabiliyor,
 10. Çiftlere “onarma”nın önemini, bilimsel verilerle açıklayabiliyor ve “onarma  listesi”ni etkin biçimde uygulatabiliyor,
 11. “Geçmişe Dair Görüşme”yi etkili biçimde yapabiliyor ve terapi sürecine entegrasyonunu sağlayabiliyor,
 12. Çift terapisinde yaygın olarak terapistlerin karşısına çıkan farklı komorbiditeleri tanımlayabiliyor, eşlik eden problemlere uygun müdahaleleri  geliştirebiliyor olacaktır.
SERTİFİKA

III.Düzeyin ardından katılımcılara uluslararası geçerliliği olan Gottman Çift Terapisi III. Düzey Sertifikası verilmektedir.

III.DÜZEY MATERYALİ

Katılımcılara, türkçeye çevrilmiş olan 3. Düzey manuali ücretsiz olarak sağlanmakta ve pdf olarak paylaşılmaktadır. Eğitim kayıtları katılımcılarla 30 gün süresince izleyebilecekleri şekilde paylaşılmaktadır.

III.DÜZEY TARİHİ

8-9-10-11-12 Ocak 2025 tarihlerinde, 09:30 – 17:30 saatleri arasında

ÜCRETİ
1 Aralık tarihine kadar 52000 TL +KDV
1 Aralık tarihinden itibaren 55000 TL +KDV'dir.
(Ne yazık ki dolar kurundaki değişime göre, katılım ücretleri güncellenebilmektedir.)


Uzm. Psk. Filiz Kaya Ataklı, Psikoloji İstanbul’un kurucularındandır. Yeşilköy Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Kaya, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Bilimler yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve Evlilik Terapisi eğitimlerini John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Gottman Çift Terapisti ve yöntemin Usta Eğitmeni (Master Trainer) ünvanına sahiptir. Meslek eğitimleri içinde Gottman Çift Terapisi, Sensorimotor Psikoterapi, Aile Terapisi, Enerji Terapisi, Mental Training, Çözüm Odaklı Terapi, NLP, EMDR, PACT ve Duygu Odaklı Terapi yer alan Kaya, meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan bir psikoterapist ve eğitmendir. Çiftlerle çalışmalarını Maraton Terapi ile Psikoloji İstanbul’da sürdürmektedir. Oyuncularla “Karakter Tasarım” odaklı çalışmalar yapmakta, oyunculuk ve performans geliştirme üzerine dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitimler vermektedir.

Psk. Dr. Özge Altan Aytun, Psikoloji İstanbul’un kurucularındandır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak, doktora eğitimini ise İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aytun, psikolojik travmalar, kendine zarar verme, ve duygu regülasyonu konularında önemli araştırma, proje ve yayınlara imza atmıştır. John ve Julie Gottman’dan aldığı eğitimlerin ardından bu yöntemin Türkiye’deki ilk sertifikalı çift terapistlerinden biri olmuştur. Gottman Enstitüsü tarafından onaylı bir Master Trainer (Usta Eğitmen) ve Consultant (Danışman) olan Özge Altan Aytun, çiftlerle Maraton Çift Terapisi ve İlişki Atölyeleri düzenlemekte, uzmanlar için Çift Terapisi Eğitimleri ve Süpervizyonları vermektedir. Çiftlerle ve yetişkinlerle çalışmalarında Gottman çift terapisi, Duygu Odaklı Terapi, PACT, Sensori-motor Psikoterapi ve Aile terapisi, EMDR, bilişsel terapi yaklaşımlarından yararlanmakta özellikle travma, çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk, şiddet ve boşanma konularında çalışmaktadır. Halen, Psikoloji İstanbul’da psikoterapist, eğitmen ve proje geliştirici olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
  ORGANİZATÖR
 • Serap Kocabay
 • 0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
 • kayit@psikolojistanbul.com
Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Çalıştığınız kurum :

Neden katılmak istiyorsunuz?

Diğer etkinliklerimizden haber almak ister misiniz? :