TAKVİM

Ücretsiz Webinar: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Psk. Dr. Duygu Buğa ve Halil İbanoğlu
Başlangıç: 22 Şubat 2024 20:00
Bitiş: 22 Şubat 2024 23:00
Ücret: Ücretsiz
KAYIT OL

WEBİNAR: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği


Katılım herkese açıktır ve canlı izleyenlerle dijital katılım belgesi paylaşılacaktır.

Psikoloji İstanbul olarak önemli konularda sizleri webinarlarımıza davet etmeye devam ediyoruz. 22 Şubat’ta eğitmenlerimiz Duygu Buğa ve Halil İbanoğlu ile ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ konuşmaya davetlisiniz. 

İnsanın kendini tanıma yolculuğunda, hızlıca geçtiği duraklardan biridir toplumsal cinsiyet. Ben kimim, toplum benim kim olmamı istiyor, benden ne bekliyor ben ne yapıyorum, hangi kalıplara koyuluyorum, hangi kapılarda bekletiliyorum ya da önüme hangi kırmızı halılar seriliyor. Ben diğerleri ile eşit miyim? Ailede, okulda , iş hayatımda,  ilişkilerimde toplumsal cinsiyet  rollerine nasıl uymaya çalışıyorum ve bütün bunlar psikolojik iyi olma halime nasıl etki ediyor? Psikolojistanbul olarak sizleri bu yolculukta biraz soluklanmaya, toplumsal cinsiyetin ana kavramlarını,ayrımcılık türlerini, bunların yaşamımıza etkilerini, eşitlikçi dil kullanım yöntemlerini konuşmaya davet ediyoruz


Webinar süresince, hayatımızdan örnekler, araştırma sonuçları ve canlandırmalarla sizleri toplumsal cinsiyet konusunda daha yüksek bir farkındalığa getirmeyi hedefliyoruz.

Gelecek için ilişkilerde şiddet kültürü değil, gerçek yakınlık, sevgi ve diyalog kültürü yaratabilme yolculuğumuzda, bizlerle bir arada olduğunuz, ilişkileri iyileştirmeye verdiğiniz emek ve zaman için teşekkür ederiz.


Sosyal Psikolog Dr. Duygu Buğa


Dr. Duygu Buğa, 2002 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuş, 2009 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyal Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007-2015 yılları arasında Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattında uzman danışman olarak görev almıştır. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü Sosyal Bilimler doktora programını tamamlayarak Dr. unvanını almıştır. Sivil toplum alanında toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddetle mücadele konularında deneyimi olan Duygu Buğa, Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta ve farklı projelerde danışman ve eğitmen olarak hizmet vermeye devam etmektedir.Uluslararası Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Halil İbanoğlu

1982 doğumlu olan İbanoğlu, lisansını Hacettepe Mütercim tercümanlık alanında, yüksek lisansını da Ortadoğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İnsan Kaynakları Geliştirme alanında tamamladı.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği serüveni Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen AB projelerinde görev alarak başladı. Sonrasında pek çok kamu kurumu, STK ve uluslararası kuruluşlar nezdinde düzenlenen eğitimlerde, seminer ve projelerde eğitmen ve danışman olarak görev aldı.

Toplumsal cinsiyet eşitliği, doğrudan ve dolaylı ayrımcılık, kadın ve erkek olmaya dair kalıp yargılar, eşitsizliğin doğurduğu sorunlar ve çözüm yolları, ayrımcı dil kullanımı ve yol açtığı sorunlar toplumsal cinsiyet temelli şiddet, iş-yaşam dengesi, ilgili babalık, toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme gibi konularda sunum, eğitim, workshop gibi değişen derinlikte ve sürelerde etkinlikler tasarlıyor.    ORGANİZATÖR
  • Serap Kocabay
  • 0546 777 18 99 - 0539 971 25 04
  • pikonferans@gmail.com
KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ